Złota nagroda ISPO dla Arctic Patrol Modular Parka, niezłomnej parki Helly Hansen.

Helly Hansen zdobywa uznanie międzynarodowego jury i nagrodę ISPO w sekcji Outdoor.

Zimowa kurtka Arctic Patrol Modular Parka pokonała konkurentów w kategorii Expedition Wear – zachwyciła optymalną różnorodnością funkcji i  niezawodnością systemu trzech warstw.

Kurtka Arctic Patrol Modular Parka została zaprojektowana we współpracy z naukowcami pracującymi i żyjącymi w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych.

Helly Hansen zbudowało ją na bazie systemu trzech warstw: cieplej i miękkiej kurtki-ocieplacza wykonanej z wykorzystaniem izolacji Primalofy Gold rozmieszczonej w procesie body mapingu. Ocieplacz otula kolejna warstwa – kurtka z  superlekkiej, elastycznej tkaniny shellowej.

Najbardziej zewnętrzna warstwa  to wytrzymała, mocna i wodoodporna tkanina z dodatkiem ocieplenia syntetycznego 200g Primaloft® Gold.

Naukowcy dostrzegli przewagę syntetycznego docieplenia nad naturalnym puchem, to ono jest lżejsze i bardziej odporne na przemakanie. System trzech warstw pozwala tworzyć przynajmniej 6 różnych kombinacji dla najodpowiedniejszego poziomu ciepła i funkcyjności.

Arctic Patrol Modular Parka to uniwersalna kurtka do-it-all dla tych, którzy żyją i pracują w ekstremalnie zimnych miejscach. Ma regulowane mankiety, kołnierz i kaptur, suwaki wentylacyjne pod pachami. Kurtka ma starannie rozplanowane kieszenie, zawieszki tak aby móc zamocować do nich często używane akcesoria i narzędzia. Model wyposażono w kieszeń ratunkową Life Pocket, która chroni żywotność baterii urządzeń elektronicznych. Ponadto kurtkę można spakować w zintegrowany, wodoodporny pokrowiec, co przydaje się zwłaszcza w podróży.

Nagroda ISPO dla Helly Hansen to uznanie dla ponad 140 letniej historii tej marki w wyposażaniu ludzi w innowacyjną odzież, która chroni ich życie i pozwala pracować w najbardziej ekstremalnych warunkach na ziemi.