Narciarze będą rywalizować o Puchar Zakopanego na Kasprowym Wierchu.

W sobotę, 8 lutego w ośrodku PKL Kasprowy Wierch odbędzie się trzeci z czterech etapów zawodów o Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. Narciarze – amatorzy spróbują swoich sił w slalomie gigancie na naturalnie zaśnieżonej trasie w Dolinie Gąsienicowej. Miejsca uzyskiwane przez zawodników przeliczane są na punkty wliczane do klasyfikacji Mistrzostw Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego. W tym roku zmaganiom dorosłych towarzyszy będzie również II Puchar Zakopanego Dzieci.

To już siódma edycja zawodów dla miłośników narciarstwa, na które co roku przyjeżdżają pasjonaci z całej Polski. Pierwsze dwa etapy zmagań mamy już za sobą – 11 i 25 stycznia narciarze walczyli o Puchar na terenie ośrodka Narciarsko–Rekreacyjnego Harenda Zakopane. Dotychczas w rywalizacji wystartowało prawie trzystu miłośników nart.

Najbliższe zawody odbędą się w ośrodku PKL Kasprowy Wierch, na trasie w Dolinie Gąsienicowej. – Co roku Puchar Zakopanego na Kasprowym przyciąga zarówno amatorów, jak i bardziej doświadczonych narciarzy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił na trasie w alpejskich warunkach mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.

Tegorocznemu Pucharowi Zakopanego towarzyszy także II Puchar Zakopanego Dzieci organizowany w ramach 43. Szkolnej Ligi Sportów Zimowych. Uczestnicy pucharowej rywalizacji podzieleni są na kategorie wiekowe, na starcie Pucharu Zakopanego Dzieci zobaczymy narciarzy w wieku od 5 lat.

Celem zawodów jest m.in. popularyzacja aktywnego wypoczynku i integracja miłośników narciarstwa. Każdy z uczestników po ukończonym zjeździe otrzymuje pamiątkowy medal. Na najlepszych czekają także trofea i atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. Finał rywalizacji o Puchar Zakopanego rozegra się 22 lutego na terenie Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa.

Polskie Koleje Linowe aktywnie angażują się w działania wspierające rozwój narciarstwa zjazdowego i snowboardu w Polsce. Oprócz Pucharu Zakopanego, na Kasprowym Wierchu od kilku lat rozgrywają się także między innymi zawody No limit, czyli najdłuższy slalom gigant w Polsce dla amatorów i zawodników walczących o punkty FIS. Na Kasprowym Wierchu, Mosornym Groniu, na Palenicy i w Jaworzynie Krynickiej młodzi narciarze i snowboardziści mogą trenować na udostępnionych specjalnie trasach i brać udział w zawodach dzięki programowi PolSKI Mistrz, czyli wsparciu zawodników PZN przez PFR i Grupę PKL.

Organizatorami Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim są Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury, a współorganizatorami – PKL Kasprowy Wierch, Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda Zakopane, Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa oraz MOSiR Zakopane. 
Zapisy na zawody 8 lutego w ośrodku PKL Kasprowy Wierch wciąż trwają. Rejestracji można dokonać poprzez stronę: www.zakopane.pl/pucharzakopanego.