Zapisy do V. edycji No Limit Kasprowy rozpoczęte!

Już 28 marca br. na stokach Kasprowego Wierchu odbędzie się V. edycja zawodów narciarskich No Limit Kasprowy. Na trasie legendarnego, najdłuższego i najbardziej wymagającego slalomu giganta w Polsce zmierzą się narciarze, snowboardziści oraz zawodnicy z niepełnosprawnością na monoski, zarówno amatorzy jak i zawodnicy z punktami FIS. Zapisy do rywalizacji już ruszyły i potrwają do 25 marca br., do północy. Organizacja zawodów No Limit Kasprowy ma na celu promowanie rywalizacji sportowej oraz integrację środowiska narciarskiego i snowboardowego. Zawody przeprowadzane są z szacunkiem dla otaczającej przyrody i w atmosferze fair play.

No Limit Kasprowy to otwarte zawody w narciarstwie alpejskim, w konkurencji łączącej slalom gigant z elementami supergiganta.  Start tegorocznej edycji będzie ustawiony w górnej części Kotła Goryczkowego, a meta na polanie pod Polakiem przed wjazdem na nartostradę. Pierwszy odcinek trasy to gigant równoległy, łączący się w dolnej części kotła w jeden tor. Długość trasy to około 2 kilometry, a średni czas przejazdu – 2 minuty. Organizatorzy szacują, że w tegorocznej edycji wystartuje 250-300 osób.  

W roku 2019 w zawodach No Limit Kasprowy wystartowało 258 zawodników. Najlepszy czas przejazdu uzyskała Maryna Gąsienica-Daniel, która pokonała całą trasę w niespełna 1 minutę i 49 sekund. Wśród mężczyzn najlepszy czas uzyskał Adam Chrapek. W kategorii monoski, w której rywalizowały osoby z niepełnosprawnością, wygrał paraolimpijczyk Igor Sikorski, brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich w PyeongChang.

Jako organizatorzy „No Limit Kasprowy” staramy się, aby zawodnicy podczas imprezy otrzymali wszystko, co potrzebne w rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie: świetnie przygotowaną trasę, profesjonalną obsługę w ciągu całego dnia zawodów, a także wspaniałe nagrody i kultowe after party, integrujące środowisko narciarskie. Czterogodzinna transmisja online, setki profesjonalnych zdjęć i relacja filmowa są dodatkowym, mocnym atutem zawodów, mówi Marcin Blauth, pomysłodawca oraz prezes firmy logistycznej No Limit. Dla naszej firmy logistycznej organizacja tego wydarzenia jest znakomitą okazją, aby sprawdzić i wykorzystaćkompetencje zespołu w logistyce tak dużego, sportowego wyzwania, dodaje.

Kasprowy Wierch to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można poprowadzić tak atrakcyjną, ale i wymagającą trasę, aby rozegrać ambitną rywalizację na światowym poziomie. Zawody No Limit Kasprowy to doskonała okazja do podtrzymywania bogatych tradycji narciarskich Kasprowego Wierchu. Już po raz piąty zapraszamy wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w wyjątkowych zawodach No Limit Kasprowy, mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu Polskich Kolei Linowych. 

Kasprowy Wierch jest areną zawodów narciarskich od 1910 roku. To właśnie na trasach Hali Goryczkowej 28 marca 1910 r. zorganizowany został „I.Międzynarodowy Dzień Narciarski”. Na starcie stanęło wtedy 150 zawodników, co już świadczyło o popularności narciarstwa. Najważniejszą konkurencją tych zawodów był tzw. bieg tatrzański, rozegrany z Goryczkowej Przełęczy nad Zakosy. 

Na zboczach Kasprowego rozegrano też w 1920 r. I. Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim, a także pierwszy nieoficjalny bieg zjazdowy. Dzięki zawodom No Limit Kasprowy Wierch, które na stałe wpisały się już w kalendarz zimowych startów na Kasprowym Wierchu, ta zakopiańska, narciarska tradycja jest kontynuowana.

W tegorocznej edycji No Limit Kasprowy trzej najszybsi zawodnicy jako nagrodę główną otrzymają Mercedesy GLC / GLB do trzymiesięcznego testu, ufundowane przez firmę Auto Idea. W każdej z 15 kategorii zawodnicy, którzy zajmą miejsca na podium, otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy startujący wezmą udział w losowaniu dodatkowych, cennych nagród.

Zawody rozpoczną się śniadaniem integracyjnym w restauracji Poziom 1959     na Kasprowym Wierchu, natomiast po zmaganiach zawodnicy spotkają się w Strefie Zawodnika i Kibica, gdzie na wszystkich będzie czekać zasłużony poczęstunek.

Organizatorami No Limit Kasprowy są operator logistyczny No Limit i Polskie Koleje Linowe – operator kolei PKL Kasprowy Wierch. Fundatorem nagród głównych jest dealer samochodowy – spółka Auto Idea Mercedes Benz. Organizację zawodów wspiera firma 7R – deweloper nieruchomości komercyjnych.

Zapisy na No Limit Kasprowy już się rozpoczęły. Startować może każdy pełnoletni pasjonat narciarstwa czy snowboardu. W przypadku złych warunków pogodowych rywalizacja zostanie przeniesiona na następny dzień, tj. 29 marca.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy na No Limit Kasprowy dostępne są na dedykowanej zawodom stronie http://www.nolimitkasprowy.pl/.

Kontakt dla mediów:

Adam Bąk, @: adambe7@gmail.com, tel. +48 660-289-850

Link do relacji z zawodów które odbyły się w minionych latach.

fot.Tomasz Osuchowski