Zawodnicy ubrani przez UYN® wygrywają wszystkie medale w konkurencjach mężczyzn podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w ÅRE!

Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim w szwedzkim Åre, które odbyły się w lutym zeszłego sezonu, bez wątpienia obfitowały w ekscytujące wyścigi i zapewniły ogromne emocje. Niekwestionowaną gwiazdą zawodów została marka UYN® – Unleash Your Nature, która dostarczyła zaawansowaną technologicznie bieliznę i skarpety zawodnikom z najlepszych reprezentacji w narciarstwie alpejskim, konkurującym w Åre, w tym Wochom, Austriakom, Francuzom, Norwegom, Niemcom, Słoweńcom i Rosjanom. Dzięki wsparciu marki UYN® zawodnicy ci wywalczyli sześć tytułów mistrzowskich i łącznie zdobyli aż 21 z 33 medali, z czego w zawodach mężczyzn narciarze UYN® wygrali wszystkie dostępne medale! 

Pierwszym zawodnikiem UYN®, który świętował w Szwecji swoje zwycięstwo w ekscytującym SuperG był Włoch Dominik Paris. Norweg Kjetil Jansrud zdominował zjazd, a francuski narciarz Alexis Pinturault odniósł zwycięstwo w kombinacji. Henrik Kristoffersen (Norwegia) zaskoczył wszystkich, pokonując swojego odwiecznego rywala Marcela Hirschera w gigancie. Austriacki mistrz (a przy tym jedyny narciarz na świecie, który wygrał siedem kolejnych mistrzostw świata) odpowiedział wygrywając koronę slalomu. Wśród kobiet UYN® triumfował natomiast wraz ze Słowenką Ilką Stuhec, która zajęła pierwsze miejsce w zjeździe.

Doskonałe wyniki zawodników UYN® w Åre i ogromna ilość zdobytych medali, w tym sześciu złotych, to niewątpliwie ogromny sukces włoskiej firmy Trerè Innovation (producenta bielizny UYN®) i największa nagroda za lata ciężkiej pracy i pasji poświęconej opracowywaniu najwydajniejszych produktów. To właśnie dzięki współpracy z takimi mistrzami jak Marcel Hirscher czy Dominik Paris, firmie udało się stworzyć najbardziej zaawansowaną technologicznie linię bielizny i skarpet NATYON, która zapewniła zawodnikom znaczną przewagę podczas Mistrzostw Świata w Szwecji, podczas których niejednokrotnie zdarzyło się, że o zwycięstwie decydowały nawet setne części sekundy. Tym samym marka zapewniła sobie pozycję lidera w sektorze odzieży funkcjonalnej.

Jednym z priorytetów twórców bielizny UYN® była konieczność zapewnienia swoim zawodnikom swobody poruszania się, która ma wręcz fundamentalne znaczenie zarówno w konkurencjach szybkościowych, jak i technicznych. Cel ten został osiągnięty dzięki zastosowaniu wyjątkowej technologii HYPERMOTION, polegającej na wykonaniu obszaru barkowego bielizny z jednego kawałka materiału, który eliminuje wszystkie przeszkody w ruchu i jednocześnie wspiera ciało. W efekcie, zawodnicy ubrani w bieliznę marki UYN® mogli uwolnić większą ilość energii i reaktywność niż ich przeciwnicy. Tak ukierunkowana kompresja stanowiła niewątpliwe wsparcie dla struktury mięśniowej narciarzy, i to już od początkowej bramki aż do linii mety. 

Najmniejszego problemu dla zawodników UYN® nie stanowiły również niskie temperatury panujące w Åre, albowiem marka zapewniła im koszulki i kalesony wyposażone w system HEATMEMORY, który zatrzymuje ciepło i chroni przed wychłodzeniem. UYN® dostarczył mistrzom również skarpety narciarskie NATYON, opracowane w taki sposób, aby spełnić ich wymagania w zakresie wydajności i stabilności, a przy tym zapewnić wygodę i funkcjonalność.

Oprócz wyjątkowej liczby sześciu mistrzów świata zawodnicy ubrani w odzież UYN zdobyli również dziewięć srebrnych i sześć brązowych medali. Oto szczegóły:

ZŁOTO
1. Dominik Paris (Włochy, super G)
2. Kjetil Jansrud (Norwegia, zjazd)
3. Ilka Stuhec (Słowenia, zjazd)
4. Alexis Pinturault (Francja, kombinacja)
5. Henrik Kristoffersen (Norwegia, gigant)
6. Marcel Hirscher (Austria, slalom)

SREBRO
1. Sofia Goggia (Włochy, super G)
2. Johan Clarey (Francja, super G)
3. Vincent Kriechmayr (Austria, super G)
4. Aksel Lund Svindal (Norwegia, zjazd)
5. Stefan Hadalin (Słowenia, kombinacja)
6. Austria (team event)
7. Viktoria Rebensburg (Niemcy, gigant)
8. Marcel Hirscher (Austria, gigant)
9. Michael Matt (Austria, slalom)

BRĄZ
1. Ragnhild Mowinckel (Norwegia, kombinacja)
2. Vincent Kriechmayr (Austria, zjazd)
3. Marco Schwarz (Austria, kombinacja)
4. Włochy (team event)
5. Alexis Pinturault (Francja, gigant)
6. Marco Schwarz (Austria, slalom)