Jesienne przeglądy w ośrodkach PKL

fot. Adam Brzoza
fot.Adam Brzoza

                                                                                                                              

Zakopane, 07.10.2020 r.

Sprawdź te daty, jeśli planujesz wyjazd w góry.   

W ośrodkach turystycznych Polskich Kolei Linowych ruszają niebawem zaplanowane, jesienne  przeglądy techniczne. Pierwszy z nich  rozpocznie się na Gubałówce już 10 października. Kolej PKL Kasprowy Wierch przejdzie jesienne prace konserwacyjne na początku listopada. Na czas przeglądów poszczególne koleje będą stopniowo wyłączane z ruchu pasażerskiego. Od 1 września w związku z trwającym remontem budynku stacji górnej, nieczynny pozostaje także ośrodek na Górze Parkowej.

W związku z zakończeniem sezonu letniego i przygotowaniami do zimy PKL rozpoczynają jesienne prace serwisowe i przeglądy techniczne kolei, niezbędne do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa i komfortu turystów oraz pracowników firmy.  – Bezpieczeństwo przewiezienia  turystów na górskie szczyty zawsze jest dla nas priorytetem, dlatego cyklicznie przeprowadzamy niezbędne prace konserwacyjne, podczas których koleje są czasowo niedostępne dla klientów– mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu Polskich Kolei Linowych. 

W tym roku prace konserwacyjne w ośrodkach PKL rozpoczną się na Gubałówce i potrwają od 10 do 23 października. Pod koniec października  ruszą przeglądy kolei w ośrodku PKL Mosorny Groń (od 26 października) i PKL Góra Żar (od 26 października do 6 listopada). W listopadzie wyłączone z ruchu pasażerskiego będą kolej gondolowa na Jaworzynie Krynickiej (od 1 do 30 listopada), PKL Kasprowy Wierch (od 2 do 10 listopada) i PKL Palenica (od 16 do 27 listopada). PKL przypominają również o trwającej od 1 września przebudowie budynku górnej stacji na Górze Parkowej, w związku z czym znajdująca się tam kolej pozostanie nieczynna do 15 grudnia. – Niezależnie od jesiennych prac serwisowych i przeglądów technicznych w ośrodkach PKL przypominamy, że przed nami kolejne tygodnie funkcjonowania w reżimie sanitarnymdlatego prosimy wszystkich odwiedzających ośrodki turystyczne PKL o zachowanie niezbędnych środków ostrożności epidemicznych takich jak odpowiedni, zalecany dystans, a także o noszenie maseczek i dezynfekcję rąk – dodaje Daniel Pitrus z PKL. 

Poza podanymi terminami koleje działają zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie www.pkl.pl.