Seiser Alm / Alpe di Siusi

Seiser-Alm-Marketing_Helmuth-Rier-5.jpg

Familijne narty

Łagodne, nasłonecznione trasy, zapierające dech widoki, świetna kuchnia i zaskakująca oferta wellness – wszystko to sprawia, że pobyt w regionie wypoczynkowym Seiser Alm jest atrakcyjny dla każdego bez względu na wiek.

Południowo tyrolski region wypoczynkowy Seiser Alm zajmuje ogromny alpejski płaskowyż o powierzchni ponad 56 km², położony wśród masywów Dolomitów na wysokości między 1850 a 2350 m n.p.m, co gwarantuje znakomite warunki śniegowe i wspaniałe widoki na góry wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Ośrodek narciarski połączony jest jednym karnetem z sąsiednią Val Gardena  oferując łącznie 175 km tras skomunikowanych 80 kolejkami –  jest więc największy na całym obszarze Dolomiti Superski, będącym z kolei największą na świecie siecią tras (1200 km) obsługiwaną przez 459 wyciągów i kolejek, o którą dbają nowoczesne urządzenia naśnieżające i 330 ratraków, utworzoną dzięki połączeniu 12 stacji narciarskich na jednym karnecie.

Zaliczany jest do najbardziej przyjaznych rodzinom ośrodków narciarskich w Alpach, co zawdzięcza przede wszystkim dużej liczbie łagodnych i dobrze przygotowanych stoków, a także bezpiecznym i łatwym w obsłudze nowoczesnym wyciągom, ze specjalnymi zabezpieczeniami dla dzieci.  Nowością na ten sezon jest wyciąg Bamby Lift – sześcioosobowa kanapa z osłoną przeciwwietrzną i automatycznym zamknięciem dla bezpieczeństwa najmłodszych. Jeżdżący na stoku Bamby będą mogli zarejestrować na video swój przejazd. Stawiające pierwsze kroki na nartach maluchy uczą się przez zabawę, nad którą czuwa lokalna czarownica Nix, sprawująca pieczę nad całym funparkiem przy Euro Lift i przygotowaną Seiser Alm Ronda – „lotem czarownicy” czyli pętlą pokonywaną kolejką, która zapewnia  siedem stacji atrakcji  (snowpark, park zabaw dla dzieci, pomiary czasu itp.) i spotkanie z bajkami o czarownicach. W tym czasie rodzice, dziadkowie lub starsze rodzeństwo mogą wybrać się na którąś z tras do cross-country, wędrówek na rakietach śnieżnych czy sankostradę. Miłośnicy szybkości mogą zmierzyć prędkość przejazdu na trasie Goldknopf, zaś wielbiciele śnieżnych ewolucji mogą  skorzystać ze Snow Parku Seiser Alm lub przyglądać się odbywającym się w nim treningom najlepszych zawodników, bo korzysta z niego również włoska kadra freestylerów. Nie bez powodu – jest on oficjalnie uznawany za najlepszy we Włoszech. Choć tak profesjonalny, oferuje również Family Fun Line i Easy Line dla dzieci.

Ale region wypoczynkowy Seiser Alm to nie tylko sporty zimowe. To również wspaniała atmosfera totalnego relaksu i wyśmienita regionalna kuchnia, przyrządzana z lokalnych produktów. Smakosze docenią ofertę restauracji „Schwoage”. Do niezwykłych atrakcji stacji należą oferowane w niektórych hotelach kąpiele w sianie mające ponad 110-letnią tradycję. Koszona na tutejszych łąkach trawa wymieszana jest z całym bogactwem alpejskich ziół, których leczniczych właściwości nie będziemy tu opisywać, a które w takich kąpielach uwalniają swoje dobrodziejstwo. Oczywiście, można też kupić ziołowe kosmetyki i mieszanki siana, aby kontynuować terapię po powrocie do domu.

www.seiseralm.it/zima