Region Maso Corto

TV -Schnalstal_Peter-Santer-7.jpg

Narty na lodowcu

Z doliny Schnalstal na lodowiec Grawand  – 100% gwarancji śniegu w Południowym Tyrolu.

Schnalstal/Val Senales, która zaczyna się przy wsi Naturns/Naturno, jest dziką i nieskażoną doliną będącą siedliskiem wielu rzadkich alpejskich zwierząt, co czyni ją idealnym miejscem na spokojne wakacje na łonie natury, u stóp lodowców i szczytów masywu Texelgruppe. Nie ma tu długiego oczekiwania na wyciągi, a stoki są doskonale przygotowane. Wędrując zimowymi szlakami poza trasami, można odkryć piękno nieskalanej przyrody. Wioska Maso Corto znajduje się na końcu doliny na wysokości 2000 m n.p.m. Kolejka linowa zabiera gości w kilka minut do górskiej stacji Grawand na wysokości 3212 m n.p.m., gdzie ma swój początek wiele szlaków turystycznych i tras narciarskich. Nowością na ten sezon jest platforma widokowa „Iceman Ötzi Peak“ ulokowana na wysokości 3251 m n.p.m., do której trasa prowadzi właśnie z Maso Corto.

Teren narciarski na lodowcu Schnalstal obejmuje 42 km tras  usytuowanych na wysokości pomiędzy 2000 a 3200 m n.p.m. i obsługiwanych przez 11 wyciągów. Stopień trudności jest zróżnicowany, ale najwięcej tras jest czarnych.  Sezon narciarski rozpoczyna się pod koniec października i trwa do początku maja. Sportowo nastawieni narciarze docenią ilość i jakość wytyczonych tu trudnych tras. Leo Gurschler to wymagająca trasa slalomowa, zaś Schmugglerscharte to 8-kilometrowy zjazd w dolinę. Diabelskim wyzwaniem jest również zjazd Teufelsegg.  Międzynarodowe kadry narciarskie przygotowują się tu do zawodów, a gwiazdy biegów narciarskich wykorzystują przygotowane trasy biegowe do treningu wysokościowego.

Trasy przy wyciągach Lazaun i Glocken są idealne na pierwsze skręty w śniegu, a tuż obok wyciągu krzesełkowego Glockenlift  znajduje się karczma Tiroli Kinderland dla najmłodszych. Właśnie tu dzieci z wielką przyjemnością będą stawiały pierwsze kroki na nartach. Szkoła narciarska i snowboardowa Senales z przyjemnością pomoże każdemu, zarówno tym, co chcą się doszkolić jak i rozpoczynającym swoją śnieżną przygodę. Tor saneczkowy Lazaun to z kolei  świetna zabawa dla całej rodziny. Jednak od tego sezonu miłośnicy dużych prędkości znajdą tu nowy stok w sam raz dla siebie.

A po intensywnym dniu na śniegu  zmęczeni narciarze mogą zasmakować w la dolce vita italiana i relaksować się wygodnie na słonecznym tarasie lub w przytulnych izbach rustykalnych górskich chat i gospód doliny Schnalstal. Urozmaicona kuchnia oferuje tradycyjne potrawy z Południowego Tyrolu  i kuchnię dla smakoszy. Oferta kulinarna obejmuje zarówno prosty lunch w górskiej gospodzie, jak i ekskluzywną kolację z widokiem na lodowiec Schnalstal. Tradycyjnie podwędzany i suszony alpejskim wiatrem wieprzowy speck, delikatny strudel jabłkowy z waniliowym sosem czy pierożki ze szpinakiem, popijane regionalnym winem lub schnapsem ucieszą każdego.

Bezpieczna podróż: w czasach „nowej normalności” Południowy Tyrol wprowadził własne niezależne środki bezpieczeństwa. Goście mają więcej prywatności zarówno w czasie noclegu, jak i podczas aktywności, więc mogą cieszyć się beztroskimi wakacjami.

www.schnalstal.it