Lodowiec Stubai – królestwo śniegu z dala od codzienności

Dolina Stubai 2021: niezapomniana panorama górska do wysokości 3 210 m, urozmaicony program dla całej rodziny i regionalne przysmaki – lodowiec Stubai łączy w sobie to wszystko.
Tutaj miłośnicy sportów zimowych mogą uciec od codzienności: czy to uprawiając jeden z wielu oferowanych sportów, czy to spędzając czas wysoko na platformie widokowej TOP OF TYROL, czy też relaksując się na jednym z tarasów słonecznych.

Na lodowcu Stubai do dyspozycji jest 26 kolejek linowych i wyciągów z 35 trasami narciarskimi do wysokości 3 210 m, które gwarantują doskonałe warunki z naturalnym, puszystym śniegiem jak okiem sięgnąć. Wraz z imponującymi trzytysięcznikami gwarantujemy Państwu niezapomniany urlop. A dla najbardziej wymagających urlopowiczów: lodowiec urzeka nie tylko bogactwem atrakcji, lecz także bliskością Innsbrucka. W ciągu zaledwie 45 min. goście mogą dostać się ze śnieżnego raju do tętniącego życiem miasta.

Snowpark, BIG Family i zjazdy freeride’owe – to właśnie lodowiec Stubai

Lodowiec Stubai to raj nie tylko dla początkujących i zaawansowanych, lecz także dla profesjonalistów. Snowpark Stubai Zoo jest jednym z najlepszych snowparków w Alpach,
a w nadchodzącym sezonie wzbogaci się o 300-metrowy jibline z własnym wyciągiem (zoo shuttle). Jesienią i wiosną cały teren, z liniami Pro-, Medium-, Jib- i Easy-, jest jednym
z największych snowparków na świecie. Charakteryzuje się dużą ilością słońca w połączeniu
z wyjątkowymi górskimi panoramami. Od 17 do 20 listopada snowpark zaoferuje kolejną atrakcję. Światowa elita zawodników freeskiingu spotka się podczas piątej edycji F.I.S. Freeski World Cup Stubai, a finał będzie transmitowany na żywo 20 listopada przez austriacki kanał telewizyjny ORF1.

BIG Family to urozmaicony program rodzinny oferowany na lodowcu Stubai. Począwszy od maluchów, poprzez początkujących narciarzy, aż do nastoletnich narciarzy, wszyscy znajdą odpowiednią dla siebie ofertę, włącznie z restauracją dla dzieci i żłobkiem. Kolejnymi atrakcjami są BIG Family Slalom i BIG Family Boardercross oraz Big Family Fun Slope. Dzięki nim pierwsze metry na desce to ogromna frajda. Ofertę zimową uzupełnia Slopestyle na Eisjochferner – snowpark dla rodzin i początkujących.
Ale to nie wszystko: dzieci do lat 10 pod opieką płacącego rodzica wjeżdżają na lodowiec Stubai za darmo.

Oprócz dziesięciokilometrowego zjazdu do doliny „Wilde Grub’n”, licznych niebieskich, czerwonych i czarnych nartostrad oraz różnych tras narciarskich, czeka tu również jeden
z najlepszych terenów do freeride’u w Austrii. Powder Department na lodowcu Stubai obejmuje 13 tras w otwartym, niezabezpieczonym terenie z własną mapą, punktami kontrolnymi, filmami z tras, kontrolami nadajników lawinowych i znakami ostrzegającymi przed lawinami.
Na lodowcu Stubai można robić coś więcej niż tylko jeździć na nartach

Gipfelplattform-top-of-tyrol-Fernsicht-Stubaier-Gletscher

Wczasowicze mogą unosić się nad szczytami na platformie widokowej TOP OF TYROL. Tutaj, z wyjątkowym widokiem na 109 trzytysięczników, można wziąć głęboki oddech i zapomnieć o problemach – większego poczucia wolności nie znajdziesz nigdzie indziej.
Na lodowcu Stubai nie zapomniano również o dbaniu o dobre samopoczucie fizyczne. Odpocząć można m.in. w przytulnej restauracji Schaufelspitz – najwyżej położonej na świecie restauracji nagrodzonej trzema toczkami kucharskimi, w restauracji Eisgrat z własną fabryką makaronu lub w pawilonie Schneekristall. Skupiamy się tu przede wszystkim na regionalności. Od chwili na przekąskę do krótkiej przerwy lub po prostu relaksu na tarasie słonecznym – każdy znajdzie coś dla siebie.

Cały pakiet na lodowcu Stubai

Planuje się, że nowy sezon narciarski rozpocznie się w połowie września, niezależnie od aktualnej sytuacji śniegowej i pogodowej. Oprócz doskonałych wrażeń z urlopu lodowiec Stubai zapewnia również łatwy dojazd do niego. Komfort gości oraz zrównoważony rozwój to nasze priorytety. Z łączonym biletem Nightjet miłośnicy sportów zimowych mogą podróżować z Wiednia, Hamburga, Düsseldorfu i Amsterdamu do Innsbrucka oraz otrzymać karnet narciarski na 3 do 6 dni wraz transferem do hotelu w cenie.

Każdy, kto posiada karnet SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck, będzie mógł spełnić wszystkie swoje życzenia. Jest to unikalna na skalę światową wielofunkcyjna karta, która doskonale łączy sport i kulturę. Przedpołudnie można spędzić na lodowcu w puszystym śniegu, a po południu odwiedzić Świat Kryształów Swarovskiego. Od korzystania z transportu publicznego, przez 13 terenów narciarskich w dolinie Stubai i w okolicach Innsbrucka,
aż po 22 oferty lifestyle’owe, kulturalne i krajoznawcze w Innsbrucku i okolicach
– w okresie od 1 października 2021 do 8 maja 2022 znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie ski-plus-city.com.

Więcej informacji na:

www.stubaier-gletscher.com/pl/

Informacja prasowa otrzymana od SIGMA International (Poland)