Salzburger Sportwelt inwestuje w komfort i wrażenia

Trzy nowe kolejki górskie i jedyny w swoim rodzaju tor narciarski zapewniają emocje.

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2021/22 miłośnicy sportów zimowych w Salzburger Sportwelt mogą cieszyć się z trzech nowych wyciągów górskich. Podczas gdy w zeszłym roku oddano do użytku „Panorama Link”, nowo wybudowane „Flying Mozart“ iw Wagrain i „Mooslehenbahn” w Filzmoos rozpoczynają swój pierwszy sezon. Wraz z otwarciem „Panorama Link” powstał spektakularny nowy tor narciarski: „12 Peaks Trophy” obiecuje czystą zabawę zjazdową na ponad 10 000 metrów wysokości, pięć dolin i dwanaście szczytów. Jest wyjątkowy w Alpach.

Salzburger Sportwelt ze znanymi na całym świecie ośrodkami sportów zimowych Flachau, Wagrain-Kleinarl, St. Johann, Radstadt, Altenmarkt- Zauchensee, Eben i Filzmoos stanowi zimowe serce Ski amadé. Największa przyjemność z jazdy na nartach w Austrii to 760 kilometrów tras zjazdowych, niezrównany wachlarz przeżyć dla całej rodziny i spektakularne inwestycje w dwucyfrowe miliony.

Uruchomiony zostaje nowo wybudowany „Flying Mozart“ W samą porę na rozpoczęcie sezonu 2021/22 oddany zostanie do użytku nowo wybudowany „Flying Mozart“ z Wagrain do Grießenkareck. W niecałe jedenaście minut 10-osobowa gondola wznosi się na wysokość około tysiąca metrów. Nowy budynek skupił się na skróceniu czasu oczekiwania, ale także na zwiększeniu komfortu i doświadczenia. „Flying Mozart“ jest częścią nowego „12 Peaks Trophy” i zabiera narciarzy z Wagrain do Grießenkareck, skąd ciągnie się „Panorama Link” w kierunku Flachauwinkl.

PanoramaLink-2

„ Panorama Link” uważana jest za realizację długo pielęgnowanej wizji Od zimy 2020/21 nowy, spektakularny „Panorama Link” umożliwiła połączenie miast Flachau, Wagrain-Kleinarl, St. Johann i Altenmarkt-Zauchensee w sercu Salzburger Sportwelt. Kolejka górska o długości około trzech kilometrów biegnie nieco poniżej grzbietu między Grießenkar i Mooskopf na wysokości około 1800 metrów nad poziomem morza. Po ośmiu minutach jazdy otwiera się na cudownie piękne widoki na Niederen i Wysokie Taury. Kolej gondolowa jest realizacją długo cenionego projektu generacji w sercu Ski amadé. Miłośnicy sportów zimowych mogą więc korzystać z 210 kilometrów połączonych tras, które prowadzą przez dwanaście szczytów i pięć dolin. „

„ 12 Peaks Trophy” – spektakularne przeżycie sportów zimowych na 12 szczytach Wraz z utworzeniem „Panorama Link” powstał tor narciarski, który nie ma sobie równych w Alpach. „12 Peaks Trophy” obiecuje dobre 10 000 metrów w pionie czystej zabawy zjazdowej przed najpiękniejszą górską panoramą na ponad 91,5 kilometrach. Wszystkie zdobyte szczyty znajdują się na wysokości około 2000 metrów nad poziomem morza. Ci, którzy ukończą wycieczkę jednego dnia, otrzymają w nagrodę czarne trofeum, ci, którzy potrzebują dwóch dni, otrzymają czerwone trofeum. Od trzech dni do końca sezonu każdy gość sportów zimowych otrzymuje na pamiątkę niebieskie trofeum. Śledzenie odbywa się za pośrednictwem Skiline, do orientacji wykorzystywany jest jednolity system naprowadzania na zbocza. Cztery czarne stoki można ominąć, aby rodziny z dziećmi mogły opanować pętlę.

Nowy 6-osobowy wyciąg krzesełkowy „Sixpack Mooslehen” w Filzmoos Z około dwudziestoma kilometrami tras, Filzmoos jest małym, ładnym i niezwykle popularnym rodzinnym terenem narciarskim, który otrzymał już nagrodę w tej kategorii. Również tutaj latem 2021 r. dokonano znacznych inwestycji w nowy system. Kolej Mooslehenbahn po słonecznej stronie doliny została zastąpiona nowoczesną 6-osobową koleją krzesełkową. Skupiono się na komforcie i bezpieczeństwie: wyciąg krzesełkowy jest wyposażony w uchwyty zabezpieczające przed dziećmi i osłonę chroniącą przed warunkami atmosferycznymi. Filzmoos jest domem byłej zawodniczki narciarskiej Michaeli Kirchgasser: nazwany na jej cześć tor FIS na Filzmooser Großberg jest popularnym miejscem treningowym dla slalomu i slalomu giganta.

Salzburger Sportwelt obejmuje siedem ośrodków sportów zimowych: Flachau, Wagrain-Kleinarl, St. Johann w Salzburgu, Radstadt, Altenmarkt- Zauchensee, Eben i Filzmoos i stanowi zimowe serce Ski amadé. Z 760 kilometrami tras, 270 systemami górskimi i wyciągami, 25 szkołami narciarskimi i snowboardowymi oraz ponad 120 chatami narciarskimi, Ski amadé to największa przyjemność z jazdy na nartach w Austrii. Sezon zimowy 2020/21 w Salzburger Sportwelt rozpoczyna się na początku grudnia. Szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia wind i środków Covid19 na miejscu można znaleźć na https://www.salzburgersportwelt.com/ lub www.skiamade.com/korona

Informacja prasowa otrzymana od Salzburger Sportwelt.