ZIMA NA PIĄTKĘ: 5 TYROLSKICH LODOWCÓW ROZPOCZYNA SEZON

Piste-2021-Christoph-Nösig

W ciągu ostatnich kilku dni na lodowcach w Austrii przybyło nawet kilkadziesiąt centymetrów śniegu. „Im wyżej, tym lepiej” to klucz do sukcesu ośrodków narciarskich położonych na wysokości powyżej 3000m n.p.m. takich jak te na lodowcach w Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubai czy Hintertux. Dzięki doskonałym warunkom śniegowym sezon narciarski możesz rozpocząć już od teraz! Jesień na lodowcach to okres korzystnych ofert w hotelach. Również karnety narciarskie w tym okresie są dużo tańsze niż w środku sezonu. Miłośników podniebnych akrobacji ucieszą idealnie przygotowane snowparki.

Jesień na 5 tyrolskich lodowcach: rozpocznij sezon jako pierwszy. Podczas gdy lodowiec Hintertux jest czynny przez cały rok, sezon narciarski na lodowcu Stubai rozpoczął się już 30.09. Na lodowcach Kaunertal i Pitztal wyciągi dla narciarzy ruszają 1 października. 2022 r. W Sölden sezon rozpoczął się 23 września.

Poznaj wszystkie lodowce z karnetem White5 lub zaoszczędź przy rezerwacji online Karnet narciarski „White5” dostępny jest w tym sezonie od 1 października 2022 r. do 15 maja 2023 r.

Dzięki niemu masz dostęp do wyciągów narciarskich na wszystkich pięciu lodowcach. Karnetu można używać przez 10 wybranych dni w całym okresie jego ważności i we wszystkich ośrodkach narciarskich na lodowcach w Sölden, Kaunertal, Pitztal, Stubai i Hintertux. White5 jest tak elastyczny, że można go wykorzystać we wszystkich możliwych kombinacjach – na raz, wykorzystując pojedyncze dni, w jednym, dwóch a nawet pięciu ośrodkach. White5 jest ważny w nadchodzącym sezonie od 1 października 2022 r. do 15 maja 2023 r. w cenie 542,- Euro od osoby dorosłej.

Dobra wskazówka na wszystkich 5 Tyrolskich Lodowcach: zarezerwuj karnet narciarski online z wyprzedzeniem! Oszczędza to nie tylko kieszeń ale i też konieczności stania w kolejce do kasy. Sölden, Pitztal i Kaunertal oferują dynamiczny system wyceny skipassów online. Motto brzmi „im szybciej, tym taniej”. Oznacza to, że ceny rosną codziennie aż do dnia jazdy na nartach, kiedy cena online zrównuje się z cennikiem. Tak więc ten, kto pierwszy, ten zaoszczędzi najwięcej i to nie tylko pieniądze, ale także czas, który w przeciwnym razie zostałby poświęcony na zakup biletów w kasie. Dzięki opcji gwarancji anulowania rezerwacji w wysokości trzech euro za dzień przy zakupie karnetu wielodniowego, jesteś dobrze zabezpieczony w Sölden, Pitztal i Kaunertal w razie nieoczekiwanego odwołania wyjazdu. Dzięki tej gwarancji niewykorzystane karnety narciarskie zostaną zwrócone przy anulowaniu zakupu do pięciu dni przed pierwszym dniem na nartach bez podania przyczyny. Sześciodniowy karnet narciarski w Sölden zakupiony online to znacznie więcej niż wstęp na genialne stoki narciarskie: skipass obejmuje również bezpłatny wstęp do Top Mountain Motorcycle Museum i James Bond Erlebniswelt 007 ELEMENTS w okresie ważności karnetu narciarskiego.

Hotele na lodowcu

Hotele lodowcowe są tak różnorodne, jak doświadczenia narciarskie, które można przeżyć na stokach 5 Tyrolskich Lodowców. Nazwa hoteli lodowcowych wzięła się stąd, ponieważ obiekty te są doskonale dostosowane do potrzeb narciarzy, spędzających urlop na lodowcu. Szczególnie korzystne są tzw. pakiety lodowcowe, w których cenę oprócz udogodnień narciarskich (schowek na narty, przechowalnia butów w piwnicy narciarskiej itp.), wliczone są, np. bezpłatne stacje ładowania e-samochodów, oferty wellness i oferty wynajmu (akcesoria narciarskie, plecaki, sanki, sprzęt narciarski dla dzieci itp.) Wszystkie oferty można znaleźć na stronie

http://www.gletcherhotels.at

W październiku ruszają snowarki – na nieziemską zabawę zapraszają Betterpark Hintertux, Snowpark Kaunertal, X Park na lodowcu Pitztal i Snowpark Stubai Zoom- wszystkie snowparki zostaną otwarte najpóźniej w październiku, w zależności od warunków śniegowych. Snowpark Kaunertal jest najdłuższym snowparkiem w Europie, z najdłuższą Jib Lie w Alpach. Do zaoferowania ma również Bordercross, Kicker, Waverides, Wallride i Pro Lines. W regularnych odstępach czasu na lodowcu Kaunertal odbywają się różne imprezy snowparkowe: zima rozpoczyna się tu po raz 37 legendarną imprezą Kaunertal Opening. X Park w Pitztal składa się ze strefy dla rodzin Family Cross, Funline i Waveline, a także największego i najwyższego parku skitouringowego w Austrii sponsorowanego przez DYNAFIT. Park ten znajduje sięmiędzy pośrednią i górną stacją Mittelbergbahn i oferuje trzy trasy skiturowe o różnym stopniu trudności. Betterpark Hintertux to najwyżej położony snowpark w Austrii. Freestylerzy mogą liczyć na ciągle zmieniającą się konfigurację Jib ́a i half-pipe. Otwarcie snowparku zaplanowano na pierwszy weekend października. Snowpark Stubai Zoo jest jednym z najlepszych snowparków w Alpach: cały teren z Pro-, Medium-, Jib- i Easy-Line jest jednym z największych snowparków na świecie i jest doceniany za maksymalną różnorodność i doskonałe przygotowanie. Przez całą jesień Snowpark Stubai Zoo jest bazą treningową dla międzynarodowej sceny freeskierów i snowboardzistów w ramach Prime Park Sessions. Szczególną atrakcją dla odwiedzających jest listopad i szósta edycja F.I.S. Freeski World Cup Stubai. Zawody te odbędą się w dniach 16-19 listopada.

Więcej informacji:

http://www.lodowce.tirol.at

Aktualne i przydatne informacje o podróży do i w Tyrolu związane z pandemią Covid-19 można

znaleźć na stronie

https://www.welcome.tirol/

Materiał prasowy otrzymany od Proevska PR.