Zimowe ferie – Planujemy wyjazd na narty do austriackiego Tyrolu: Porady dla rodzin z dziećmi

Skifahren Familie

Jeśli szukacie miejsca, które oferuje gwarantowany śnieg i jest idealne dla rodzinnych wypraw na stok, Tyrol w Austrii jest miejscem dla was. Ten alpejski region słynie z gościnności i nieziemskiej jazdy na nartach. Górskie szczyty kuszą swoim pięknem, a alpejskie stoki zapraszają po doskonałą zabawę na śniegu. Jeśli planujesz wyjazd na narty z całą rodziną, z dziećmi, ważne jest, aby wybrać odpowiedni region, który pozwoli cieszyć się wymarzoną zimą i sportem. Co warto wziąć pod uwagę, planując narty z dziećmi?

Mistrzowska organizacja wyjazdu rodzinnego na narty do Tyrolu

Przy planowaniu rodzinnego wyjazdu na pewno ważne jest, aby nasza podróż na miejsce trwała relatywnie krótko – czyli szukamy destynacji, która jest blisko, a jednocześnie chcemy być pewni, że na miejscu zastaniemy prawdziwy śnieg. Austriacki Tyrol spełnia oba te warunki. Na miejsce dotrzemy w ciągu około 9 godzin jazdy samochodem i już możemy cieszyć się prawdziwą zimą ze śniegiem. Jeśli podróżujecie samochodem – nie ma ograniczenia co do ilości bagażu, więc możecie zabrać wszystko, co potrzebne, włącznie z ulubioną maskotką dziecka. Sprawdzonym sposobem na uniknięcie monotonii podczas podróży z dziećmi jest wyjazd wcześnie rano, kiedy dzieci mogą spać przez część podróży, a gdy się obudzą, będziecie już wśród pięknych gór. Na ostatnich kilkudziesięciu kilometrach, gdy dzieci mogą zacząć się denerwować, przyda się np. ulubiona bajka na telefonie.

Pobyt – w Tyrolu każdy znajdzie miejsce pobyty odpowiednie do jego potrzeb. Możemy wybierać z szerokiej oferty apartamentów, pensjonatów, hoteli czy schronisk. Warto upewnić się, że nasze miejsce będzie na trasie skibussów – wówczas możemy odstawić auto i w czasie ferii korzystać ze świetnie zorganizowanego transportu publicznego dla narciarzy i turystów. Podróż ultranowoczesnym skibussem to także atrakcja da dzieci!

Ofertę noclegową znajdziemy w wyszukiwarce na www.tyrol.pl czy w popularnych serwisach rezerwacyjnych online.

Tyrol czeka na najmłodszych narciarzy!

Tyrol to miejsce, które chce gościć małych narciarzy, tutejsze ośrodki wyspecjalizowały się w ofercie dla rodzin z dziećmi. Dzieci do lat 6 mogą korzystać z bezpłatnych karnetów we wszystkich ośrodkach narciarskich w Tyrolu, a na lodowcu Stubai dzieci do 10 lat mogą jeździć za darmo. W ośrodku SkiWelt.tirol dzieci, które nie ukończyły jeszcze 15 lat, mogą korzystać z bezpłatnych od 18 marca do 10 kwietnia 2023 roku.

Jednak Tyrol to nie tylko atrakcyjne promocyjne oferty na skipassy rodzinne, ale także bezpieczne i przyjazne trasy zjazdowe. Szerokie, bezpieczne stoki zachęcają do nauki i doskonalenia techniki jazdy. Cieszymy się zimą bez kolejek i ryzyka zderzenia w tłumie.

Na stronie www.tyrol.pl opisane są szczegółowo wszystkie ośrodki narciarskie Tyrolu w Austrii. Możemy sprawdzić który ma największą ilość łagodnych czy bardziej wymagających tras.

Zimowe wakacje w Tyrolu: nie tylko narty

Zimowe wakacje w Tyrolu to oprócz nart również mnóstwo innych atrakcji dla całej rodziny – od naturalnych alpejskich skarbów, jak cudowna lodowa jaskinia na lodowcu Stubai – po wesołe aqua parki i edukacyjne muzea i miejsca prezentujące lokalne rzemiosło i kulturę. Każdy z ośrodków narciarskich ma w swojej okolicy listę takich atrakcji – aby zmęczeni nartami turyści znaleźli miejsca na chwilę zabawy i regeneracji po zdjęciu nart. Wspólny czas to najcenniejsze, co możemy zaoferować rodzinie. Tyrol w Austrii wypełni go dla nas cudownymi wspomnieniami prawdziwej zimy i nieziemską zabawą na nartach Więcej informacji można znaleźć na stronach wybranych ośrodków narciarskich oraz na stronie www.tyrol.pl

Informacja prasowa otrzymana od Proevska PR