Nowy sportowy zegarek Suunto Race ze słuchawkami Suunto Wings

Niektórzy wolą czytać nudne informacje – ta jest dla tych, którzy cenią sobie sport i przygodę.

Dwie wspaniałe premiery od Suunto!
Poznaj nowy zegarek Suunto Race oraz słuchawki Suutno Wing.

Suunto przedstawia nowy sportowy zegarek 
z ekranem AMOLED, pomiarem HRV, bezpłatnymi mapami offline oraz wytrzymałą baterią!

Suunto RACE to idealny zegarek sportowy dla tych, którzy dążą do poprawiania swoich wyników i stale wytyczają nowe cele. Nowy zegarek to przede wszystkim duży wyświetlacz typu AMOLED, zaawansowane funkcje analizowania treningów oraz szczegółowe mapy offline. Model ten będzie idealnym wyborem dla osób, które dużo trenują, startują w zawodach ale także uprawiają sporty outdoorowe.

Niektórzy wybierają weekendowy chill podczas, gdy prawdziwi sportowcy stale podnoszą swoją poprzeczkę czy też biorą udział w zawodach ponieważ kochają ten wyjątkowy dreszczyk emocji. Pasjonaci sportu tacy jak Ty, nie wybierają drogi na skróty lecz wytyczają własną ścieżkę aby każdego dnia być jeszcze lepszym. Do tego potrzebują zaufanego kompana na którym będą mogli polegać 
w każdych warunkach. Suunto RACE spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających, wspierając ich 
w osiąganiu sportowych celów ale także umiejętnym utrzymaniu równowagi pomiędzy treningiem 
a regeneracją.

Nowy SUUNTO RACE z wysokiej jakości wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 1.43″, cyfrową koronką dla sprawniejszego poruszania się po menu oraz zaawansowanymi analizami będzie Cię wspierać już 
od pierwszych chwil rozpoczęcia aktywności. Dzięki pomiarowi zmienności tętna (HRV) będziesz mógł 
w prosty sposób ocenić stan regeneracji swojego organizmu i porównać najnowsze wartości 
z długoterminowymi a także przeanalizować ten proces. Bezpłatne, szczegółowe mapy możesz pobrać bezpośrednio na zegarek, dzięki czemu w każdym momencie swojej outdoorowej przygody będziesz mógł sprawdzić trasę – nawet w trybie offline. 

Przy tym SUUNTO RACE imponuje czasem pracy baterii: możesz trenować przez 40 godzin non-stop 
z GPS zaś w trybie codziennego funkcjonowania – nawet do 26 dni. Nowy zegar został przetestowany przez markę Suunto oraz spełnia wojskowe standardy, przy tym jest odporny na warunki pogodowe 
w zakresie od -20°C do +55°C. Zegarek jest wyposażony w wytrzymałe szafirowe szkiełko i jest wodoodporny do 100 metrów.

SUUNTO RACE – TWÓJ NIEZASTĄPIONY TOWARZYSZ W SPORTOWYCH WYZWANIACH


Możesz teraz w łatwy i przystępny sposób zobaczyć szczegółowy przegląd obciążenia treningowego, regeneracji i postępów bezpośrednio z poziomu zegarka. Dostarczane statystyki i analizy pomogą Ci osiągać zamierzone cele a dane porównywane ze średnią z poprzednich tygodni będą dla Ciebie miarodajną wskazówką czy jesteś na dobrej drodze do realizacji planu. Mierząc zmienność tętna (HRV), jesteś w stanie ocenić swój poziom regeneracji oraz porównać go i przeanalizować swoje bieżące wartości z indywidualnym długoterminowym HRV.
SUUNTO RACE to sportowy zegarek z dostępem do ponad 95 trybów sportowych wraz z mnóstwem nowych funkcji – w tym Strava segments dostępnego dla biegania czy jazdy na rowerze oraz nowymi funkcjami pomiaru ruchu, które zapewniają dodatkowe wskaźniki podczas obliczania intensywności treningu, na przykład dla treningu siłowego i sportów z piłką. Stale rozwijamy SuuntoPlus™ Store, który działa na zasadzie bezpłatnego sklepu z aplikacjami dla naszych zegarków abyś mógł jeszcze lepiej dopasować zegarek do swoich indywidualnych potrzeb. Znajdziesz tu między innymi narzędzia 
do zarządzania treningiem lub mnóstwo innych funkcji pozwalających czerpać Ci jeszcze więcej korzyści 
z ulubionego sportu.

DOSKONAŁE WSPARCIE NA ZAWODACH 

Ekran możesz dostosować do swoich preferencji dzięki czemu podczas udziału w długich wyścigach jedno spojrzenie na tarczę zegara będzie wystarczające abyś odczytał z niego wszystkie niezbędne dane.
Zamiast uczyć się na pamięć szczegółów trasy i jej profilu, niezbędne informacje odczytasz z mapy 
z poziomu zegarka.

Przydatną dla Ciebie funkcją podczas dłuższych zawodów może się okazać tzw The RaceTime, który 
w przystępny sposób pokaże Ci czas całkowity, utrzymywane tempo oraz informację nt estymowanego czasu ukończenia wyścigu.

Kolejną ciekawą funkcją, którą chcemy Ci przedstawić jest nutrition function, która będzie Ci przypominać o odpowiednim nawodnieniu oraz w razie potrzeby przyjmowaniu składników odżywczych abyś pozostał w dobrej formie przez cały okres wyścigu.

Długa żywotność baterii jest kluczowym kryterium w zegarku, szczególnie, gdy w grę wchodzą biegi długodystansowe. Im dłuższy jesty wyścig, tym ważniejsze jest, abyś Ty jako sportowiec mógł na nim

w pełni polegać. Nawet z jasnym wyświetlaczem AMOLED, SUUNTO RACE działa do 40 godzin
z śledzeniem GNSS i maksymalną dokładnością dzięki śledzeniu dwuzakresowemu z pełną mocą (L5). 
W trybie dziennym z aktywnym pomiarem tętna do 10 dni.

Nawigacja na której możesz polegać

SUUNTO RACE zawiera szczegółowe mapy offline pokazujące szlaki, linie konturowe, wody i wszystkie inne ważne punkty orientacyjne. 
Mapy są dostępne za darmo i możesz je pobrać za pomocą aplikacji Suunto. Dzięki funkcjom nawigacyjnym, takim jak route navigation  (nawigacja po trasie) i breadcrumbs (okruszków chleba), zegarek poprowadzi Cię po nowych i starych trasach, dzięki czemu możesz się w pełni skupić na treningu.

SUUNTO RACE – CODZIENNE WSPARCIE W PROCESIE REGENERACJI

Nawet gdy nie trenujesz lub nie bierzesz aktualnie udziału w zawodach, SUUNTO RACE dostarcza Ci
na bieżąco informacje o ogólnym samopoczuciu oraz te dotyczące codziennej aktywności. Wspiera zdrowy i aktywny styl życia dzięki powiadomieniom o fazie regeneracji, krokach, kaloriach, tętnie, śnie 
i wielu innych.

Suunto Race – dostępność w sprzedaży. 
Nowy zegarek będzie dostępny w sprzedaży od 17 Października 2023 na stronie www.suunto.com oraz
u wybranych krajowych partnerów.

Pierwsze słuchawki SUUNTO typu Open-ear stworzone z myślą o sportowcach.
Niektórzy w ramach wypoczynku wolą siedzieć przed telewizorem i oglądać ulubione seriale, podczas gdy inni wolą oddychać świeżym leśnym powietrzem, brać udział w zawodach biegowych czy realizować kolejne sportowe cele.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Suunto przedstawia nowy produkt audio opracowany z myślą
o sportowcach: nowe słuchawki sportowe Suunto Wing z technologią przewodnictwa kostnego.
W przeciwieństwie do tradycyjnych słuchawek, które przenoszą wibracje akustyczne przez powietrze, Suunto Wing wykorzystuje bardziej innowacyjną metodę transmisji dźwięku.

Technologia przewodnictwa kostnego przekazuje wibracje bezpośrednio do ucha wewnętrznego przez kości policzkowe, omijając błonę bębenkową. Dzięki takiemu rozwiązaniu, użytkownik będzie w stanie słuchać ulubionej playlisty przy jednoczesnym odbieraniu dźwięków z otoczenia takich jak odgłos zbliżających się pojazdów lub dzwonka rowerowego, zwiększając tym samym bezpieczeństwo zarówno w środowisku miejskim, jak i na łonie natury.

Certyfikat IP67 potwierdza, że słuchawki mogą wytrzymać tymczasowe zanurzenie w wodzie
na głębokość do jednego metra przez maksymalnie 30 minut, dzięki czemu są wystarczająco wytrzymałe w razie niesprzyjających warunków pogodowych. Słuchawki Suunto Wing tolerują temperatury
w zakresie od -20°C do 60°C, dzięki czemu są gotowe do pracy niemal w każdym klimacie.

Na słuchawkach znajdują się trzy przyciski, które mogą być używane do regulacji głośności, przełączania na następny utwór lub odbierania połączeń telefonicznych. Jeśli w danej chwili nie masz wolnej ręki
a chciałbyś odebrać/ zakończyć połączenie telefoniczne lub też aktywować sterowanie muzyką aby przejść do następnego utworu – nie ma problemu, możesz to zrobić poprzez kiwanie lub potrząsanie głową.

Jasne diody LED umieszczone z boku modułu tuż za uchem poprawiają bezpieczeństwo, zwiększając Twoją widoczność po zmroku. W razie potrzeby, możesz dostosować tryb oświetlenia z poziomu aplikacji Suunto.

Słuchawki można naładować w ciągu zaledwie jednej godziny, a następnie można ich używać przez około 10 godzin. 10-minutowe ładowanie wydłuża czas odtwarzania do trzech godzin. Przenośna dedykowana stacja ładująca dołączona do słuchawek może wydłużać żywotność baterii nawet o 20 godzin. Poziom naładowania jest widoczny na stacji.

Słuchawki Suunto Wing będą dostępne w sprzedaży od 17 Października 2023 na stronie www.suunto.com oraz u wybranych krajowych partnerów.

O firmie Suunto: Naszym DNA jest przygoda i pionierstwo już od 1936 roku, kiedy to fiński biegacz na orientację Tuomas Vohlonen wynalazł nowy sposób wytwarzania kompasów wypełnionych cieczą. Obecnie firma Suunto jest liderem w dziedzinie projektowania i wdrażania innowacjnych zegarków sportowych, komputerów nurkowych i kompasów używanych przez poszukiwaczy przygód na całym świecie.  
Jesteśmy dumni z tego, że produkty Suunto są nie tylko solidne, ale także mają wyjątkowy dizajn, który odzwierciedla naszą skandynawską tożsamość. Siedziba główna i fabryka Suunto nadal znajdują się w Finlandii.  
www.suunto.com