Takiego Tyrolu jeszcze nie znasz – zrównoważone rozwiązania i wakacje na farmie zimą

Alpine-Hideaway-Zillertalerhof

Tyrol to austriacki region, który w zimę zaprasza po gwarantowany śnieg i mnóstwo wakacyjnych atrakcji. To idealne miejsce na zimowy wypoczynek. Oprócz niezapomnianej jazdy na nartach, ten alpejski region wyróżnia się swoją gościnnością i rodzinną atmosferą. Tutaj możesz poczuć się jak z bliskimi, a po dniu spędzonym na stoku możesz z bliska poznać pracę i życie lokalnych gospodarzy zimą. Tyrol w Austrii to nie tylko raj dla miłośników narciarstwa, ale również okazja do poznania kultury, języka i tradycji tego regionu. Hasło Tyrolczyków brzmi: „Zawsze możesz na mnie liczyć”, co oznacza pełną gościnność i troskę mieszkańców o swoich gości.

W Tyrolu warto poznać niecodzienne, oryginalne propozycje na zimowe wakacje. Pierwsza propozycja to pobyt w certyfikowanych hotelach, które kierują się zrównoważonym rozwojem i najwyższą jakością obsługi. Druga opcja to wyjątkowy wypoczynek na farmie, gdzie możesz doświadczyć niezapomnianych przygód, poznając życie lokalnych mieszkańców od drugiej strony. To miejsce, gdzie możecie poznać codzienne obowiązki, zwyczaje i sposoby spędzania wolnego czasu.

Pierwsza opcja – licencja dobrego rozwoju.

W austriackim Tyrolu są miejsca, które dzięki swojemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój oraz trosce o komfort gości i pracowników zdobywają austriackie oznakowanie ekologiczne Ministerstwa Środowiska (“Österreichisches Umweltzeichen”). Są to certyfikowane miejsca, w których goście mogą cieszyć się wysoką jakością obsługi, ale także zrównoważonymi rozwiązaniami w tych obiektach. Warto poznać ofertę dwóch obiektów z licencjonowanej listy:

Pierwszy Zielony Hotel w Górnej Dolinie Zillertal: Zillertalerhof, Zillertal


Alpine-Hideaway-Zillertalerhof

Alpine Hideaway Zillertalerhof to pierwszy hotel w Górnym Zillertal, który otrzymał certyfikat „Green Hotel” i jest dumny z austriackiego i europejskiego certyfikatu ekologicznego. Ten 4-gwiazdkowy hotel stawia na zrównoważony rozwój. Gospodarze, Katharina i Franz-Josef Perauer, mają jasną wizję firmy. Hotel Zillertalerhof jest nie tylko pionierem w dziedzinie designu, innowacyjnej gościnności i promowania wartościowej kultury pracy. Jest także liderem w rozwoju turystyki w całym regionie, zarówno pod względem gospodarczym, społecznym, a przede wszystkim ekologicznym. Hotel Zillertalerhof to miejsce, które wyróżnia się w regionie Zillertal, łącząc miejski styl z alpejską przyrodą. To tutaj luksus spotyka się z odrobiną rock’n’rolla. Po ekscytującym dniu wycieczki, znajdziesz swoje serce właśnie tutaj, w Zillertalerhof. Gospodarze podczas zameldowania swoich gości, serdecznie witają ich drinkiem powitalnym. Hotel posiada także HOF bar, który jest uznawany za jeden z najlepszych hotelowych barów w Austrii. Dodatkowo, HOF SPA to przestronna strefa saun z sauną fińską, biosauną, sauną na podczerwień i łaźnią parową oraz strefami relaksu.

https://www.zillertalerhof.at/en

Pierwsza certyfikacja w Wipptal: Parkhotel Matrei, Wipptal


Parkhotel-Matrei-Wipptal

Parkhotel w Matrei am Brenner jest pierwszym hotelem w malowniczej Dolinie Wipptal, który otrzymał certyfikat oznakowania ekologicznego oraz ceniony certyfikat EU Ecolabel. Ten rodzinny hotel, prowadzony przez Floriana Obojesa uzyskał certyfikat w 2023 roku. Decyzja o rozpoczęciu procesu certyfikacji była świadomym wyborem, ponieważ hotel jest odpowiedzialny wobec swoich pracowników, gości i firm partnerskich. Dla podróżujących środkami transportu publicznego, Parkhotel Matrei oferuje gościom nawet 10% zniżki na nocleg. Dolina Wipptal to raj dla miłośników przyrody, gór i sportów zimowych. Wszystkie pokoje zostały starannie zaprojektowane, łącząc rustykalny urok jadalni z nowoczesnością i minimalistycznym wystrojem pokoi. Certyfikat jest potwierdzeniem w ich zaangażowanie w ochronę środowiska oraz dobre samopoczucie gości i pracowników. Parkhotel Matrei skupia się na wykorzystaniu zasobów, oszczędzaniu energii oraz wykorzystaniu produktów regionalnych i sezonowych. W hotelu korzysta się również z certyfikowanej zielonej energii elektrycznej oraz energii odnawialnej, w tym własnej produkcji energii słonecznej, dzięki fotowoltaice.

https://www.parkhotel-matrei.at/en

Wakacje na farmie zimą to idealny wybór dla miłośników autentycznych doświadczeń i serdecznej gościnności. Rodzinne gospodarstwa zrzeszone w sieci “Urlaub am Bauernhof” (Wakacje w gospodarstwie), spełniają wysokie standardy jakości, w zakresie udogodnień, usług i doświadczeń na farmie. Kilka z tych gospodarstw niedawno otrzymało uznanie prestiżowego poziomu 5 kwiatów. Te gospodarstwa zapewniają odpoczynek w otoczeniu kultury, tradycji, relaksu, sportu i aktywności fizycznej. Wyposażenie pokoi i apartamentów wakacyjnych spełnia najwyższe standardy dzięki tradycyjnym wnętrzom, najwyższej klasy udogodnieniom i komfortowi. W gospodarstwach można skosztować śniadania z produktów 100% organicznych i domowych wyrobów. Dodatkowo można cieszyć się śniadaniem z jajka prosto z kurnika. Na terenie farmy znajdują się stawy rybne, można również nauczyć się jazdy konnej. W gospodarstwie można zaprzyjaźnić się ze zwierzętami i wsłuchać się w dźwięk dzwonków krów na alpejskim pastwisku. To tutaj można poznać życie na farmie i pomóc w stajni lub przy pracach wokół gospodarstwa. Jest tutaj również strefa wellness, w której znajduje się sauna panoramiczna, bar herbaciany oraz pokój relaksacyjny z sosny szwajcarskiej. Są to ciche lokalizacje ze wspaniałą panoramą z dala od ruchu ulicznego. To niezapomniane doświadczenie, które pozwoli zanurzyć się w życiu na gospodarstwie w ciszy, spokoju i harmonią natury.

Marlstein, Oetz: www.farmholidays.com/en/accommodations/marlstein

Wachter, Fiss: www.farmholidays.com/en/accommodations/wachter

der Veitenhof, Niederthai: www.farmholidays.com/en/accommodations/veitenhof

Leneler, Arzl im Pitztal: www.farmholidays.com/en/accommodations/leneler

Breierhof, Zell am Ziller: www.farmholidays.com/en/accommodations/breierhof

Breierhof-Zell-am-Ziller

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tych wyróżnionych miejsc w austriackim Tyolu. Te miejsca są pełne emocji i autentycznego piękna. Możesz wybrać miejsce dostosowane do Twoich preferencji i potrzeb. Mieszkańcy Tyrolu serdecznie przyjmą każdego gościa, zapewniając towarzystwo i rodzinną atmosferę. Tyrol – zawsze możesz na mnie liczyć. Więcej informacji na www.tyrol.pl

Informacja prasowa otrzymana od Proevska PR & Showroom