Odkryj Południowy Tyrol z dziećmi-atrakcje i pomysły na zimowy wyjazd

IDM-Sudtirol-Alto-Adige

Południowy Tyrol zachwyca o każdej porze roku, jednak zima to najbardziej wyjątkowy czas w tym regionie. Alpejskie krajobrazy, fantastyczne trasy narciarskie i mnóstwo atrakcji dla całej rodziny–to gwarancja magicznych ferii. Zimowy wyjazd do Południowego Tyrolu może dostarczyć niezapomnianych wrażeń dla każdego członka rodziny. Rozmaite propozycje aktywności z pewnością umilą pobyt, czyniąc go zarówno relaksującym, jak i pełnym niezwykłych przygód.

Wyjazdy zimowe z dziećmi mogą być wspaniałym czasem dla rodziny, albo jeśli są źle zaplanowane – dużym wyzwaniem. Południowy Tyrol gwarantuje nie tylko świetną pogodę, jedzenie i ośrodki narciarskie na najwyższym poziomie, ale też ma do zaoferowania wiele atrakcji i miejsc, które są odpowiednie dla członków całej rodziny. Niezależnie od wieku i zainteresowań, każdy odnajdzie tutaj coś dla siebie, tworząc wyjątkowe wspomnienia.

Ośrodki przyjazne rodzinom

Wiele ośrodków w Południowym Tyrolu przygotowuje specjalne oferty i atrakcje dla całych rodzin zarówno z młodszymi, jak i starszymi dziećmi. Przykładem takiego miejsca jest Ośrodek Haunold w Drei Zinnen/Tre Cime, zaprojektowany z myślą o rodzinach z dziećmi. Organizowane tam różnorodne zajęcia z pewnością zaciekawią najmłodszych wczasowiczów. Obiekt znajduje się zaledwie kilka minut spacerem od centrum miejscowości Innichen/San Candido, skąd kursuje czteroosobowy wyciąg krzesełkowy. Na szczycie na narciarzy czeka 5 wyciągów, 23 km tras, cztery schroniska oraz oświetlona trasa zjazdowa, która zapewni świetną zimową zabawę najmłodszym oraz początkującym narciarzom. Jeżeli Wy lub Wasze dzieci dopiero zaczynacie swoją przygodę narciarską idealnym wyborem będzie hotel Bergschlössl . W ofercie znajdują się zarówno programy kulturalne, jak i rozrywkowe, tworząc przyjazną atmosferę dla całej rodziny. W pobliżu znajduje się mały wyciąg narciarski Lüsen/Luson, idealny dla początkujących.

Znajdujący się w dolinie Ridnaun/Ridanna hotel Schneeberg Family Spa Resort oferuje różnorodne aktywności dla całej rodziny. Goście mogą wybrać się na wędrówkę górskimi szlakami, lub na pobliski stok w ośrodku Ratschings-Jaufen a dla miłośników mniej aktywnego wypoczynku dostępne będzie hotelowe SPA. Wzbogacony program dla dzieci sprawia, że nikt nie będzie się nudził. Obiekt jest przyjazny rodzinom. Wszystkie pokoje są dostosowane do potrzeb rodziny, istnieje również możliwość wynajęcia oferując opieki nad dziećmi. W hotelu znajduje się również park wodny ze zjeżdżalniami.

W malowniczym ośrodku narciarskim w miejscowości Karersee/ Carezza, rodziny z dziećmi mogą skorzystać z trzech stref przeznaczonych dla najmłodszych, które gwarantują mnóstwo zabawy na śniegu. Na przełęczy Karerpass/Costalunga, największa z tych stref oferuje bogactwo atrakcji, takich jak dmuchany zamek, sanki, śnieżne górki, karuzele.

Family Funpark – park rozrywki dla dzieci – usytuowany na terenie ośrodka narciarskiego Speikboden/Klausberg w dolinie Ahrntal to raj nie tylko dla najmłodszych. Bez względu na to, czy chodzi o jazdę na nartach, saneczkarstwo czy ekscytującą przejażdżkę bobslejową – łagodny stok zapewnia mnóstwo przestrzeni do zabawy.

Zamiast nart? Jazda na sankach!

IDM-Sudtirol-Alto-Adige

Jazda na sankach może być równie fascynująca i pełna radości jak narciarstwo, stanowiąc doskonałą alternatywę dla miłośników zimowych przygód. Dzięki temu rodzajowi aktywności, zarówno dzieci, jak i dorośli mogą cieszyć się zimową scenerią i emocjonującymi przeżyciami na śniegu.

W sercu malowniczego alpejskiego krajobrazu ukrywa się prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych – ośrodek narciarski Skiworld Ahrntal w Speikboden/Klausberg. Dla tych, którzy poszukują niezapomnianej przyjemności z jazdy na sankach, 13,5-kilometrowa trasa saneczkowa to prawdziwa rozkosz. Bez względu na to czy jazda odbywa się za dnia czy pod rozgwieżdżonym niebem, doznania z jazdy na sankach będą niezapomniane – wszystko za sprawą zapierającego dech w piersiach panoramicznego widok na góry. Ta malownicza sceneria, połączona z doskonale przygotowanymi trasami, sprawia, że pobyt w Klausberg staje się niezapomnianym przeżyciem. Dla rodzin z dziećmi oraz wszystkich, którzy pragną ciekawych doświadczeń, tor saneczkowy Rossalm-Kreuztal również oferuje niezapomniane atrakcje.

Tor saneczkowy o łącznej długości 3 km, znajdujący się w ośrodku narciarskim i turystycznym Merano 2000, stanowi doskonałą atrakcję dla rodzin pragnących wspólnej zabawy. Zimowa trasa saneczkowa rozpoczyna się bezpośrednio przy górskiej stacji kolejki linowej, prowadząc przez urokliwy las aż do dolnej stacji w Falzeben. Tam niestrudzeni miłośnicy sanek mogą łatwo wsiąść do kolejki gondolowej i powrócić na górską stację.

Aktywny czas poza stokiem

Dla tych, którzy cenią sobie aktywne spędzanie czasu poza stokiem narciarskim, dolina Ridnauntal/Val Ridanna może zapewnić magiczne doświadczenia, takie jak kulig organizowany przez Lorenza, rodowitego mieszkańca Ridnauntal. Od prawie 20 lat Lorenz prowadzi stajnię, z której dwa urocze konie rasy haflinger ciągną bryczkę przez malownicze, zimowe krajobrazy.

Świetną atrakcją nie tylko dla rodzin z dziećmi jest Muzeum LUMEN, gdzie na czterech piętrach można zgłębić historię fotografii górskiej od jej początków aż po czasy współczesne. LUMEN prezentuje zarówno historyczne zdjęcia, jak i nowoczesne cyfrowe innowacje, oferując emocjonujące wystawy czasowe i stałą oraz spektakularne projekcje multimedialne.

Zimowy czas w Południowym Tyrolu to masa niezapomnianych atrakcji, widoków i doświadczeń. Każdy niezależnie od wieku, stopnia zaawansowania w sportach zimowych i preferencji dotyczących sposobu na wypoczynek znajdzie coś dla siebie. Nie ma co się zastanawiać, trzeba zaplanować ferie!

Oficjalna strona regionu: www.suedtirol.info

Informacja prasowa otrzymana od MSL Elżbieta Majewska