Starty i treningi polaków

Sezon narciarski 2013/2014 rozkręca się na dobre. Czołowi polscy zawodnicy rozjechali się po świecie szukając jak najlepszych warunków do trenowania i do – dla większości – pierwszych startów w tym sezonie. Dwa kierunki, które obiera w tym okresie większość zawodników w tym okresie to Ameryka Północna i Skandynawia. Poniżej kilka najważniejszych informacji dotyczących aktualnych treningów i istotniejszych wyników odbytych już zawodów.

Pierwszy z tych kierunków wybrali nasi kadrowicze: Maciek Bydliński, Agnieszka Gąsienica-Gładczan i Karolina Chrapek. Maciek przygotowywuje się w Kanadyjskiej Nakisce do pierwszych startów w Pucharze Świata w Lake Louise oraz Beaver Creek, natomiast kadrowiczki przygotowują się do startów w Copper Mountain w USA. Warto podkreślić, że nasi reprezentanci mają okazję trenować w raz z czołowymi zawodnikami z wielu krajów, co stanowi dodatkową mobilizację. Pierwsze starty mają już za sobą bracia Michał i Jędrzej Jasiczek. Bardzo dorby wynik osiągnął pierwszy z nich zajmując 2 miejsce w slalomie w Copper Mountain uzyskując 29,06 FIS punktów. W gigancie z cyklu NOR-AM Cup, w których startowało wielu zawodników z czołówki Pucharu Świata zajął 55 miejsce, wygrał Philip Schoerghofer.bydlinski

Ze względu na przygotowania do innych startów niż wyżej wymienieni, większość polskich reprezentantów wybrała się do Skandynawii. Pierwsi na północy wystartowali Ola Kluś i Adam Chrapek – obydwoje w Pucharze Świata w Levi i niestety żadnemu z nich nie udało się awansować do 2 przejazdu. Pierwsze starty w Skandynawii ma już za sobą także Maryna Gąsienica-Daniel. Zajęła 52 miejsce w Pucharze Europy w slalomie gigancie ( 35,27 FIS punktów), 3 miejsce przed nią znalazła się jej koleżanka Sabina Majerczyk ( 33,93 FIS punktów). Bardzo dobrze radzi sobie Katarzyna Wąsek, która zajmując 4 miejsce w slalomie w fińskiej miejscowości Ruuka zdobyła swoje najlepsze FIS punkty w dotychczasowej karierze – 38,98, natomiast Ola Kluś zajęłą 2 miejsce ( 31,75 FIS punktów). Drugiego dnia wygrała Katarzyna Wąsek, jednak ze względu na większy dodatek nie poprawiła Fis punktów. W rywalizacji mężczyzn Jakub Ilewicz zajął 11 i 10 miejsce.

W kolejnych zawodach w Skandynawii wystartują inni polscy zawodnicy, z niecierpliwością czekamy na świetne wyniki i trzymamy kciuki!

Wyniki slalomu kobiet FIS Race Ruuka – Dzień 1

wyniki

Wyniki slalomu kobiet FIS Race Ruuka – Dzień 2

wyniki2 wyniki3

Wyniki potyczki mężczyzn FIS Race Ruuka

wyniki2