Ischgl zaczyna sezon zimowy 2016/17 koncertem PUR i trzema nowymi atrakcjami

Ischgl Austria

Ischgl szykuje się do nowego sezonu narciarskiego.

W Ischgl byłam dwa razy, pierwszy raz pojechałam tam na zakończenie sezonu narciarskiego 2009 roku, tylko  na koncert Kylie Minogue. Ischgl słynie z „Top of The Mountain”, czyli koncertów na wysokości 2320 m n. p. m.  Na rozpoczęcie i zakończenie sezonu  zapraszane są  tam gwiazdy rocka i popu. W Ischgl grali m.in. Sting, Elton John, Tina Turner, Bob Dylan, Rihanna, Alicia Keys, Kylie Minogue i inni. Biletem na koncert jest ważny skipass.

Ischgl Concert of the Mountain

Podczas drugiego pobytu w Ischgl odkryłam, że jest to doskonały alpejski ośrodek narciarski, z ogromną ilością świetnych tras narciarskich o różnym poziomie. Z każdego hotelu i pensjonatu można przejść pieszo do dolnych stacji gondoli, tunel dla pieszych wydrążony pod Ischgl umożliwia szybkie dotarcie z jednego końca miejscowości na drugi. W ciągu dnia tunel służy narciarzom, wieczorem ułatwia przemieszczanie się między barami i pubami. Kolejną zaletą Ischgl jest łatwe połączenie trasami narciarskimi ze szwajcarskim ośrodkiem narciarskim Samnaun, znaną strefą „dutyfree”.

Nowy sezon narciarski 2016/17 w Ischgl otworzy jak co roku koncert „Top of the Mountain”,  26 listopada zagra niemiecki zespół PUR. Na nowy sezon Ischgl przygotował aż 3 nowości:

  • tyrolkę „Ischgl Skyfly” – 2-kilumetrową alternatywę dla trasy zjazdowej do doliny. Ischgl Skyfly może zabrać dwie osoby wraz z nartami na 2-kilometrową wycieczkę do doliny na wysokości 50 m, z prędkością nawet 84 km/h.
  • nową kolejkę Flimjochbahn:  dzięki przebudowie starej kolejki Flimjochbahn narciarze będą mogli się w tym sezonie cieszyć z wygodnej jazdy z Idalp na Flimjoch (2752 m n.p.m.). Istniejąca 4-osobowa kolejka krzesłowa Flimjoch została zastąpiona nowoczesną 8-osobową kolejką o zdolności przewozowej ok. 3200 osób/h.
  • narciarskie wyprawy po łupy z aplikacją iSki Ischgl na nowym Szlaku Przemytników. Od grudnia 2016 roku na nowym Szlaku Przemytników, biegnącym przez teren narciarski Ischgl/ Samnaun, narciarze oprócz kilometrów pokonanych z pomocą współpracującego z aplikacją iSki Ischgl GPS-u będą mogli zdobyć także nagrody.  Kto ukończy swój szlak, może jeszcze na koniec liczyć na cenne niespodzianki. Wszyscy narciarze przemierzający Szlak Przemytników codziennie biorą dodatkowo udział w losowaniu nagród. Więcej informacji: www.schmugglerrunde.com.

Małgorzata Gwiazdowska