Rodzinna zima w Serfaus-Fiss-Ladis.

Materiał promocyjny otrzymany od austria.info:
8 grudnia 2016 to rozpoczyna się sezon zimowy w Serfaus-Fiss-Ladis. Jest to jeden z najbardziej przyjaznych rodzinom region w Alpach. Ok. 125 000 m2 specjalnie zarezerwowanych terenów do nauki narciarstwa, 9 funparków, snowparki, sunparki, 10 tras freeride’owych, 112 km tras biegowych, jazdy na snowbike’ach, przejażdżki na ratrakach i pojazdach latających – a to tylko namiastka tego, co oferuje nam Serfaus-Fiss-Ladis.

Serfaus-Fiss-Ladis – ośrodek sportów zimowych, wielokrotny zdobywca tytułu najbardziej przyjaznego rodzinom regionu w Alpach – oferuje obszerny wybór stoków, od szerokich i łagodnych po strome i trudne trasy. Najmłodsi goście regionu i nowicjusze w wieku od lat trzech dopiero wkraczający w świat sportów zimowych, mają dla siebie ok. 125 000 m2 specjalnie zarezerwowanych terenów, na których pod opieką instruktorów ze szkół w Serfaus i Fiss-Ladis na wesoło uczą się podstaw narciarstwa, zanim wyruszą na stoki. Kinderschneealm i Murmlipark w Serfaus oraz Bertas Kinderland w Fiss-Ladis nie tylko stosują uznane na świecie metody nauczania, lecz również zapewniają kursantom z Polski instruktorów władających językiem polskim.

Wszystkim, którzy już pewnie czują się na nartach lub deskach snowboardowych, polecamy funparki – jest ich tu aż dziewięć!   Freestylerów na każdym poziomie zaawansowania zaprasza m.in. Freestyle Circus w Serfaus i Snowpark w Fiss, gdzie czekają kickery, boksy, raile i jiby. Mniej ambitni, doskonały teren dla rozwijania swoich akrobatycznych talentów, znajdą w Sunparku, Shredparku lub na urozmaiconym specjalnymi przeszkodami (między innymi wielkim „ślimakiem”) stoku „Funslope”.
Szkoły narciarskie od początku uczą dzieci właściwej techniki i zapoznają swoich kursantów z ważnymi zasadami zachowania na stokach.

Kiedy rodzice będą mieli już pewność, że ich pociechy znajdują się w dobrych rękach, sami mogą wybrać się na podbój 214 km tras tego rozległego ośrodka. Paleta możliwości narciarskich sięga tu od tras zjazdowych, przez stoki z muldami i trasy wyścigowe, aż po 10 tras freeride’owych i 112 km codziennie przecieranych tras biegowych. Wszystkie osoby dorosłe, które chciałyby najpierw udoskonalić technikę jazdy i odświeżyć sobie zasady bezpieczeństwa, mogą oczywiście zapisać się na odpowiedni kurs.

Oferta zachęcająca jest pod każdym względem, ponieważ Serfaus-Fiss-Ladis jako „narciarski wymiar Tyrolu” dba o najwyższą jakość i stale doskonali się w tym zakresie. Dlatego też od sezonu 2016/17 ponad 80% idealnie utrzymanych stoków dysponuje sztucznym naśnieżaniem. W tym celu w Fiss zbudowano kolejny duży zbiornik retencyjny, który zasila system. Dzięki tej inwestycji w chłodniejsze dni można wyprodukować podwójną ilość śniegu, a co za tym idzie, udostępnić narciarzom jeszcze więcej tras. Oprócz tego od górnej stacji Obere Scheid wytyczono dwie nowe czerwone trasy: Mittlere Scheid i Plötza.Recepta na sukces tego regionu polega na połączeniu wspaniałej panoramy sięgających prawie 3000 m n.p.m. gór z wyjątkowymi atrakcjami, które czekają także poza stokami. Zimowi goście mogą wybierać z szerokiej oferty alternatywnych propozycji sportowych i rekreacyjnych, niektórych zupełnie nietypowych. W tym bogatym repertuarze znajdziemy m.in. jazdę na snowbike’ach i nartach snowblade, przejażdżki na ratrakach i pojazdy latające: Serfauser Sauser Fisser Flieger czy Skyswing, tor saneczkowy Schneisenfeger, a także trekking na segwayach, wędrówki na rakietach śnieżnych lub romantyczne kuligi.Wypoczywający w „narciarskim wymiarze Tyrolu” szybko dochodzą do jedynego słusznego wniosku: położony na poziomie od 1200 do 2820 m n.p.m. region Serfaus-Fiss-Ladis stanowi jeden wielki plac zabaw dla rodzin, który dzięki dbałości o szczegóły i wysokim ambicjom w zakresie jakości oferty i obsługi, zapewnia swoim gościom beztroski wypoczynek, przygodę, wspaniałe wrażenia i bliskość natury.

Sezon zimowy w Serfaus-Fiss-Ladis zaczyna się 8 grudnia 2016, a kończy się 23 kwietnia 2017. Wyjątkowo ciekawe oferty przygotowano na okres promocji „Genusswochen – Spezial” od 18 marca do 23 kwietnia 2017: obniżki cen karnetów narciarskich (dla dorosłych od 30 euro, dla dzieci od 17 euro za dzień), kursy narciarskie wydłużone na przykład z 3 do 6 dni, promocyjne ceny w wypożyczalniach sprzętu, 50% rabatu na atrakcje i wieczorne imprezy oraz niższe opłaty za opiekę nad dziećmi łączą się w ofertę niezwykle przyjazną dla rodzin.

Rezerwacje online: info@serfaus-fiss-ladis.at