Salomon XDR, czyli znakomite narty na każdą trasę.

Narty Salomon XDR

Marka Salomon od siedmiu dekad dostarcza narciarzom najwyższej klasy produktów, poczynając od odzieży, poprzez gogle, kaski, a kończąc na najważniejszym – nartach. Przy tworzeniu najnowszej kolekcji nart, inżynierowie marki postanowili zadać realnym użytkownikom stoków pytanie, co najbardziej podoba im się w narciarstwie.  Okazało się, że większość narciarzy wyraźnie docenia zastrzyk adrenaliny, która uwalnia się w organizmie w miarę przemieszczania się w dół stoku. Czyli wszystko się zgadza – filozofia #timetoplay doskonale wpisuje się w tę potrzebę poczucia wolności.  

(Do)wolność odkrywania

Na bazie opinii Salomon postanowił stworzyć zupełnie nową linię nart.  Model XDR ma dawać pełne poczucie swobody w każdym terenie. Poprzez „każdy teren” rozumiemy tutaj wszystkie , możliwe do eksplorowania tereny zlokalizowane w ośrodkach narciarskich. Narty XDR są odpowiedzią na modę na narciarstwo all-mountain, która zamienia się raczej w narciarstwo „all-piste”. Większość producentów stawia na funkcjonalność nart z grupy all-mountain do jazdy po trasie, umniejszając niekiedy potrzebę użytkowników, aby czasem wyjechać poza wyznaczony teren .

Nowy wymiar uniwersalności

Dlatego model XDR ma w sobie wszelkie cechy uniwersalności. Narty te wyróżnia przede wszystkim lekkość, którą zawdzięczają opatentowanej przez Salomona technologii C/FX. Rdzeń z drewna i tytanu, wzmocniony dodatkowo połączeniem lnu z włóknami węglowymi sprawia, że narty są ultralekkie, ale jednak sztywniejsze i lepiej pochłaniające drgania. Progresywny dziób w połączeniu z rockerem pozwala im łatwo przystosować się do każdego terenu. Niezależnie więc, czy zjeżdżamy po zmrożonych, betonowych trasach, czy w głębokim puchu , będą zachowywać się wzorowo.

Towarzysz zabawy w każdych warunkach

Narty z rodziny XDR to perfekcyjny partner dla narciarzy, którzy w narciarstwie cenią sobie swobodę i uniwersalność.

Są bardzo skrętne, błyskawicznie reagują na impuls skrętny , łatwo przechodząc do kolejnych skrętów. Przy tym są stabilne w sterowaniu  i dają się kontrolować nawet przy większych prędkościach”.

 Niezależnie od tego, czy delektujemy się porannym sztruksem, zjeżdżamy po zmrożonych j”betonach”, płyniemy w świeżym śniegu czy topimy się w wiosennym „zmięku”, Salomon’y XDR z pewnością nas nie zawiodą.

Odmiany tego modelu dostępne na rynku to Salomon XDR 78 ST, XDR 79 CF, XDR 80 TI oraz Salomon XDR 84 TI.

worRóżnica tkwi w szerokości narty pod butem, a co zatem idzie powierzchnią ślizgów. Szerszy model lepiej będzie się sprawował w jeździe po świeżym śniegu, węższy – na przygotowanych trasach.

Warto dodać, że model XDR 80 Ti jest zwycięska nartą tegorocznego World Ski Test w kategorii nart „all mountain”

Więcej informacji na temat doboru odpowiedniego modelu nart z rodziny Salomon XDR znajdziesz w sklepach partnerskich www.stacjaeksperta.pl