NO LIMIT KASPROWY 2019, informacja prasowa, relacja fotograficzna, wyniki.

Zawody No Limit Kasprowy zakończone!

IV. edycja zawodów No Limit Kasprowy – slalomu giganta z elementami supergiganta w Kotle Goryczkowym już za nami. W sobotniej rywalizacji udział wzięło 253 zawodników, wśród których znaleźli się zarówno zawodowi narciarze, jak i amatorzy, snowboardziści, a także niepełnosprawni zawodnicy w kategorii monoski. Najlepszy wynik uzyskała Maryna Gąsienica-Daniel, pokonując trasę w ciągu 1 minuty, 48 sekund i 78 setnych. 

Na Goryczkowej Przełęczy nad Zakosy na wysokości 1830 m n.p.m. spotkali się profesjonaliści i amatorzy narciarstwa alpejskiego. Uczestnicy startowali parami na dwóch równoległych torach, które po 9 bramkach połączyły się w jeden slalom gigant. Meta znajdowała się na Niżnej Goryczkowej Równi (Polanie pod Polakiem) przed wjazdem na nartostradę Goryczkową. Na trasie o długości ponad 2 km rozstawiono 62 bramki. Najlepszy czas zawodów w IV. edycji No Limit Kasprowy uzyskała Maryna Gąsienica-Daniel, obecnie najlepsza polska alpejka, która pokonała tegoroczną trasę w ciągu 1 min i niecałych 49 sekund. Trzecia w „generalce” była siostra Maryny, Agnieszka Gąsienica Gładczan (  z domu Daniel ), także znakomita alpejka, zawodniczka biorąca jak jej siostra jeszcze do niedawna udział w zawodach Pucharu Świata, ulegając zaledwie o 0,16 sek. Adamowi Chrapkowi. Siostry są klasą dla siebie zostawiając za plecami wielu znakomitych narciarzy.

Maryna Gąsienica Daniel  &  Agnieszka Gąsienica Gładczan (Daniel) z Zakopanego

WYNIKI W KLASYFIKACJI GENERALNEJ / KOBIETY – MĘŻCZYŹNI /

W kategorii monoski, w której rywalizowały osoby niepełnosprawne, wygrał zeszłoroczny paraolimpijczyk Igor Sikorski, brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Pyeong Chang, który 20 marca br. w ostatnich zawodach Pucharu Świata zdobył złoty medal i tym samym uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Trasę No Limit Kasprowy Sikorski przejechał w czasie 2:30,43. W zawodach wzięło udział jeszcze trzech innych niepełnosprawnych narciarzy. Wszyscy z nich wykazali się ogromną siłą ducha i wzbudzili podziw wśród publiczności. 

Zwycięzcą kategorii snowboard w tegorocznej edycji był Dariusz Kędzior, który uzyskał czas 2:48,12. Na drugim miejscu uplasował się Aleksander Czuba z wynikiem 2:54,36, a zaraz po nim Tomasz Kustra, który dotarł do mety niecałe pół sekundy później. 

Emocje nie osłabły również przy rywalizacji drużynowej, w której zostało sklasyfikowanych dziewięć zespołów. Wygrał team No Limit w składzie Małgorzata Dobrowolska, Igor Sikorski, Wojciech Gajewski i Marek Smetana.

Podziwiamy także formę Grzegorza Majchra i Roberta Zubka, byłych już alpejczyków, którzy jednak dzisiaj czynnie ścigają się w cyklach zawodów dla amatorów, ciągle plasując się w czołówce. Podczas No Limit potwierdzili formę plasując się wśród zawodników młodszego pokolenia z czasami przejazdów poniżej 2 minut. Na filmie Grzesiek w przejeździe szybkiego giganta na treningu zorganizowanym przez Michał Kłusak Alpin Skier i Jakub Izydor Kłusak Góralski Team .

Czwórka najszybszych zawodników przez trzy miesiące będzie testować luksusowe samochody Mercedes GLC ufundowane przez firmę Auto Idea. Pozostali zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali sezonowe karty na Kasprowy Wierch, a dla tych, którzy stanęli na drugim i trzecim miejscu ufundowano vouchery na zakup obuwia sportowego New Balance. Każdy zawodnik otrzymał zestaw pamiątkowych gadżetów. Po ambitnej rywalizacji zawodnicy i kibice spotkali się na imprezie integracyjnej.

Organizatorami i sponsorami głównymi zawodów No Limit Kasprowy są Operator Logistyczny No Limit sp. z o.o. i Polskie Koleje Linowe S.A.

Sponsorami imprezy są Auto Idea sp. z o.o., 7R S.A., MAK DOM sp. z o.o., Film Produkcja sp. z o.o. Partnerem wydarzenia jest Tatrzański Park Narodowy.

Wyniki tegorocznej edycji umieszczono na stronie internetowej No Limit Kasprowy

zdjęcia : Tomasz Osuchowski Ski Magazyn, No Limit ( podpisane)