Karyntia, słoneczny urlop zimowy po południowej stronie Alp 

Franz-GERDL_Kärnten-Werbung_Nassfeld_Klammer_2017_0191_v2_eciRGB_v2.jpg

Trasy narciarskie po południowej stronie Alp są wyjątkowo słoneczne. Jest to zresztą  niewątpliwie powód rosnącej popularności Karyntii jako miejsca do uprawiania sportów zimowych. Na perfekcyjny zimowy urlop składają się właśnie skąpane w słońcu stoki, południowa gościnność i atrakcyjna kuchnia alpejsko-adriatycka. Obfitość słońca można oczywiście także przedstawić w postaci liczb. Zimą w ośrodkach narciarskich Karyntii jest o ok. 100 godzin słońca więcej niż w lokalizacjach na północ od głównej grani Alp. Karyntia to największy zimowy taras słoneczny Alp – absolutnie wyjątkowy prezent od matki natury! 

Cały dzień w słońcu można spędzić na nartach na przykład w Ski-Challenge Stella Ronda w Gerlitzen Alpe, w samym sercu Karyntii. Tymczasem w innym ośrodku narciarskim, Turracher Höhe, napoje serwuje gościom w nasłonecznionej części stoku „narciarski kamerdyner” (Pistenbutler). Kto planuje w pełni wykorzystać promienie słoneczne na trasie, powinien koniecznie wziąć udział w porannych wycieczkach na nartach (early morning skiing). W Bad Kleinkirchheim chętnych zaprasza osobiście mistrz olimpijski Franz Klammer. Późne śniadanie na stoku złożone ze smakołyków kuchni alpejsko-adriatyckiej pozwala nabrać sił przed kolejnymi narciarskimi wyzwaniami. W 2020 r. można skorzystać z tej oferty w jednym z czterech dostępnych terminów: 2 stycznia oraz 4, 11 i 20 lutego.

Z dala od zgiełku masowej turystyki topowe ośrodki narciarskie Karyntii oferują idealne warunki do relaksującego urlopu zimowego – na trasach i poza nimi. Operatorzy wyciągów robią wszystko, by zapewnić gościom bezpieczeństwo, wygodę i odpowiednią ilość śniegu. Nowoczesne i komfortowe kolejki linowe z podgrzewanymi siedzeniami, takie jak w Nassfeld czy Gerlitzen, wymagające zjazdy w Turrach i na zboczach Katschbergu lub najwyżej położone trasy narciarskie Karyntii na lodowcu w Mölltal (Mölltaler Gletscher/Ankogel) czy w ośrodku narciarskim Grossglockner/Heiligenblut wsród majestatycznych trzytysięczników – wszystko to gwarantuje świetną zabawę z gwarancją śniegu także wiosną. Z kolei w najmniejszych ośrodkach narciarskich Karyntii, Lavanttal i Nockberge, znajdują się przejrzyście oznakowane trasy, dostosowane do potrzeb rodzin.

„Jeden na wszystkie” to zasada działania karynckiego TOPSKIpassu. Jest on uniwersalnym kluczem do 31 ośrodków narciarskich Karyntii i Tyrolu Wschodniego. W ośrodkach tych są także dostępne regionalne skipassy gwarantujące wiele atrakcyjnych usług dodatkowych w cenie, np. „Ski+Therme“ w Bad Kleinkirchheim.

Słońce i dziewicza przyroda – skituring na szlaku Nockberge-Trail

Tine-Steinthaler_KaerntenWerbung_Nockberge-Trail-Falkert.jpg
Nockberge-Trail-Falker

Nowy szlak wypraw skitourowych – Nockberge-Trail – łączy pięć regionów: Katschberg, Innerkrems, Turrach, Falkert oraz Bad Kleinkirchheim/St. Oswald. Trasa będzie znakomita dla miłośników skiturów, którzy mają już trochę doświadczenia i dobrą kondycję, którzy korzystają z każdej okazji, by mierzyć się z odcinkami typowo wysokogórskimi. Na pokonanie każdego z pięciu etapów trasy należy zaplanować do sześciu godzin. Wyciągi i kolejki na niektórych etapach pozwalają wygodnie pokonać wiele stromych odcinków. Nockberge Trail to pierwsza trasa skiturowa w Austrii, na którą wstęp można zarezerwować przez internet. Wszystko zgodnie z zasadą: wystartuj kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz oraz jak chcesz. W okolicach szlaku na miłośników skiturów czeka wiele obiektów partnerskich, wygodna usługa transportu bagażu oraz serwis transferowy, a także infolinia na temat szlaku. I jeszcze jedna cecha, która wyróżnia Nockberge-Trail na tle innych tras: inaczej niż w przypadku wielu wypraw skitourowych noclegi to nie rozbijanie obozu i spanie na materacu, tylko najlepsze hotele ze strefami wellness i wyborną kuchnią alpejsko-adriatycką. 

Słodkie nicnierobiebie

Kto nie zapałał miłością do narciarskich zjazdów czy wędrówek skiturowych, ale mimo to pragnie skorzystać z zimowych aktywności, znajdzie w Karyntii swoje miejsce. Świetnie można tu po prostu powędrować wśród zimowej scenerii czy pozjeżdżać na sankach. Miejsca takie jak Klippitztörl, Park Krajobrazowy Dobratsch czy Dreiländereck to idealne okolice na wyprawy na rakietach śnieżnych. Kto chce, może dołączyć do zorganizowanych grup prowadzonych przez przewodnika.

Zimowy wellness w promieniach słońca

HelmutRIER_KaerntenThermeWarmbadVillach02.jpg
KaerntenThermeWarmbadVillach

Dobrym uzupełnieniem dla sportów zimowych jest odnowa biologiczna. Zimowe słońce rozgrzewa szczególnie silnie przez przeszklone ściany saun nad jeziorami oraz w pawilonach kąpielowych nad brzegiem Millstätter See i Wörthersee. W kompleksach termalnych w Warmbad Villach oraz w obu termach w Bad Kleinkirchheim – St. Kathrein i Römerbad – można zażywać kąpieli również w basenach zewnętrznych. Goście wielu hoteli nad jeziorami Millstätter See, Wörthersee czy Turracher See chętnie korzystają z podgrzewanych basenów hotelowych.

Zimowa karta gościa Kärnten Card

Od ubiegłego sezonu dostępna jest karta gościa Winter Kärnten Card. Niezależnie od tego, czy chcemy poznawać tajemnice oprószonych śniegiem gór czy wsłuchać się w siebie na jednej z niekończących się tras do wędrówek na rakietach śnieżnych – karta Kärnten Card wydaje się wręcz niezbędna. Dopełnienie tej niesamowitej oferty stanowią fantastyczne zimowe krajobrazy Karyntii widziane ze szczytu wieży widokowej Pyramidenkogel, wizyta w którymś z lokalnych muzeów, liczne wyciągi i kolejki górskie, a także wiele innych atrakcji. Karta gościa Winter Kärnten Card dostępna jest od 29 euro. Szczegółowe informacje na www.kaerntencard.at

Materiał promocyjny otrzymany od Kärnten Werbung GmbH