NOWOŚCI NA TRASACH NARCIARSKICH W TRENTINO

W nadchodzącym sezonie obszary narciarskie Trentino zaskoczą miłośników białego szaleństwa wieloma nowościami, m. in. szybszymi i bardziej komfortowymi wyciągami czy nowymi trasami. Obszar Paganella wzbogacił się o nową trasę oraz nowy wyciąg Dosson – Selletta. Odnowione wyciągi i trasy czekają na narciarzy również na obszarach San Martino di Castrozza, Folgarida – Marilleva i Madonna di Campiglio

Najważniejsza nowość zimowego sezonu znajduje się na obszarze narciarskim Paganella. To właśnie tutaj zostanie otwarty nowy wyciąg z 10-osobowymi kabinami, z przepustowością 2400-3000 osób/godz. Początek wyciągu to Pian del Dosson (pośrednia stacja wyciągu kabinowego prowadzącego z centrum Andalo na Doss Pelà), a koniec – miejscowość La Selletta, położona na wysokości 1.980 m. n.p.m. Jednocześnie zostanie oddana do użytku nowa, czerwona trasa narciarska Selletta – Dosson o długości 2 km, biegnąca wzdłuż wyciągu i, tak jak inne trasy tego obszaru, zostanie wyposażona w nowoczesny system sztucznego naśnieżania. Średnie nachylenie terenu wynosić będzie 26%, natomiast maksymalne do 43%.

Aby jak najlepiej zintegrować nową trasę z istniejącą już siecią, zostanie przygotowana również 400-metrowa trasa łącząca schronisko Rifugio Malga Zambana z nową trasą narciarską Dosson-Selletta. Znajdująca się w miejscowości Dosson dolna stacja wyciągu została tak zaprojektowana, aby harmonijnie współistnieć z otaczającą przyrodą oraz obecnymi już obiektami. Efekt ten zostanie osiągnięty dzięki wykończeniu budynku w naturalnym drewnie. Ponadto kształt nowego budynku został zainspirowany konturem Dolomitów Brenta.

Dzięki wprowadzonym nowościom powierzchnia tras narciarskich obszaru Paganella powiększy się o 10%.

7_San-Martino-di-Castrozza-Val-Venegia-foto-Marco-Corriero.jpg
San-Martino-di-Castrozza-Val-Venegia

Również w tym roku, podobnie jak w ubiegłych sezonach, na obszarze narciarskim San Martino – Passo Rolle, stanowiącym część konsorcjum Dolomiti Superski, dokonano poważnych inwestycji – tym razem mowa o ok. 5 milionach euro zainwestowanych na obszarze Alpe Tognola. Bez wątpienia najbardziej oczekiwaną atrakcją jest nowy wyciąg krzesełkowy wyprzęgany Cigolera wyposażony w kanapy na 6 osób. Przepustowość wyciągu osiągnie 2000 osób na godzinę, a całkowity czas przejazdu wyniesie tylko trzy i pół minuty. Wyciąg to nie jedyna nowość na stokach góry Cima Tognola. Minionego lata dokonano tu bowiem prac porządkowych i poszerzenia istniejących tras narciarskich, stworzono trasę łączącą Cima Tognola-Cigolera oraz wprowadzono ulepszenia w systemie sztucznego naśnieżania. Nowy wyciąg to pierwsza znacząca inwestycja, mająca na celu unowocześnienie połączenia Ces-Tognola, ważnej części karuzeli narciarskiej Carosello delle Malghe na obszarze narciarskim San Martino Passo Rolle. Na sezon zimowy 2020/2021 zaplanowano już otwarcie drugiego wyciągu, dzięki któremu ze stacji końcowej nowej kolejki można będzie dotrzeć na górę Cima Tognola w ciągu kilku minut. Nowy wyciąg krzesełkowy obsługiwać będzie dwie trasy o średnim poziomie trudności, uczęszczane zarówno przez indywidualnych narciarzy, jak i przez członków lokalnego klubu narciarskiego, trenujących od zawsze na trasie Cigolera.

Na obszarze narciarskim Folgarida – Marilleva w dolinie Val di Sole na miłośników białego szaleństwa czekają dwie nowości. Pierwsza to nowa kolejka krzesełkowa „Bassetta” z kanapami na 6 osób, umożliwiająca wjazd na Monte Spolverino, na wysokość 2.092 m. Druga nowość natomiast dotyczy wyremontowanej trasy Skiweg Malghet Aut, łączącej Alpe di Daolasa ze stokiem miejscowości Folgarida, pozwalająca na przemieszczanie się bez konieczności odpinania nart. Trasa łącząca została poszerzona oraz wyposażona w nowy system sztucznego naśnieżania. Nowości dotyczą również oferty après ski. W Marilleva 1400 popołudniowy relaks „after skiing” zapewni miłośnikom białego szaleństwa nowa restauracja z pizzerią, wyposażona w panoramiczny taras, znajdująca się przy dolnej stacji wyciągu kabinowego Panciana.

Paolo-Bisti-Luconi-Madonna-di-Campiglio-Pista-da-sci-2.jpg
Madonna-di-Campiglio-Pista-da-sci

Również obszar narciarski Madonna di Campiglio ma się czym pochwalić, a to za sprawą inwestycji w nowoczesne trasy i wyciągi z wygodnymi wejściami na kanapy oraz coraz bardziej wydajny system sztucznego naśnieżania. Najważniejszą nowością sezonu jest z pewnością nowy wyciąg krzesełkowy z kanapami na 6 osób, o przepustowości 2800 os./h. Zastąpi on wyciąg “Nube d’oro”, dysponujący dwuosobowymi kanapami. Dzięki przesunięciu dolnej stacji o 300 m niżej, nowy wyciąg będzie dostępny również z niebieskiej trasy Nube d’Argento-Gendarme. Na tym nowości się nie kończą. Równolegle do prac nad nowym wyciągiem, zostaną dokonane inne zmiany, a mianowicie poszerzeniu ulegną trasy narciarskie Nube d’Argento i Nube d’Argento-Gendarme, a stary system sztucznego naśnieżania zostanie wymieniony na nowy. Również trasa Amazzonia zmienia swoje oblicze, a to dlatego, że została ona uporządkowana oraz poszerzona.

14-tego grudnia powraca Free Ski Day

Ważnym wydarzeniem w nadchodzącym sezonie z pewnością będzie Free Ski Day, w tym roku zaplanowany na 14 grudnia 2019 r. Warto zanotować tę datę w kalendarzu i to bez względu na to, czy jest się doświadczonym narciarzem czy dopiero rozpoczyna przygodę z nartami. Inicjatywa zwrócona jest zarówno do dzieci jak i dorosłych. Tego dnia instruktorzy ze Szkółek Narciarskich Trentino, biorących udział w wydarzeniu, przeprowadzą bezpłatnie dwugodzinne lekcje grupowe dla dzieci (w wieku od 4 lat) oraz dla dorosłych z zakresu jazdy na nartach zjazdowych, biegowych oraz snowboardu. Na czas trwania lekcji uczestnicy otrzymają darmowy skipass oraz będą mogli bezpłatnie wypożyczyć potrzebny sprzęt. Wydarzenie Free Ski Day stanowi dla rodzin wyjątkową okazję, aby zbliżyć się do świata sportów zimowych i przekonać się, że jazda pod bacznym okiem instruktorów z prowincji Trentino może być świetną zabawą, odbywającą się w bezpiecznych warunkach. Również bardziej zaawansowani narciarze mogą skorzystać z rady instruktorów, aby ulepszyć swoją technikę. To jednak nie wszystko. W tym roku nowością jest weekendowy pakiet, składający się z zakwaterowania (1 noc), skipassu na dwa dni w cenie jednodniowego (dwa skipassy w cenie jednego), 2-godzinnej lekcji grupowej w sobotę rano oraz darmowego wypożyczenia sprzętu na czas trwania lekcji. Aby dokonać rezerwacji, wystarczy skontaktować się z jedną ze Szkółek Narciarstwa prowincji Trentino, www.trentinosci.it/it/scuole informując o chęci uczestnictwa w inicjatywie Free Ski Day. Następnie w wybranej szkółce należy odebrać voucher na wypożyczenie sprzętu i skipass.

Materiał promocyjny otrzymany od Trentino Marketing.