GIRLS on TOUR, czyli o kobiecych skitourach i jodze.

Będzie o GIRLS on TOUR – kobiecym projekcie zrodzonym z miłości do gór i sportów górskich, oraz o tym jak, kobiety wzajemnie motywują się do wspólnego uprawiania sportów. Bo kobieta jest siłą, a Girls on Tour to dziewczyny, które działają wedle własnych zasad.

Tekst: Marta Małysz

Zdjęcia: Agnieszka Iwanicka, Bartosz Pawlik, Karolina Krasińska, Szymon Marchewka

GIRLS on TOUR to pomysł, który narodził się w naszych głowach oczywiście na nartach.

fot. Agnieszka Iwanicka

Organizujemy obozy narciarskie i skitourowe skierowanie głównie do kobiet, w lecie jeździmy na rowerach górskich enduro i chodzimy po Tatrach. Celem, który nam przyświeca, jest powiększenie grupy dziewczyn uprawiających sporty ekstremalne. 

fot. Karolina Krasińska
fot. Karolina Krasińska
fot. Karolina Krasińska

Dlaczego akurat narty i rower? Sama uprawiam te sporty i nie wyobrażam sobie bez nich życia. Wychodząc naprzeciw rosnącej popularności narciarstwa skitourowego i freeride’owego w Polsce, postanowiłam dać od siebie więcej i zaprosić do naszego świata inne dziewczyny, zarówno te, które już działają, jak i te, które swoją przygodę z tym sportem chciałby dopiero zacząć. Inicjatywa GIRLS on TOUR – damskich wyjść na skitoury połączona z jogą, szybko zgromadziła dużą grupę kobiet o podobnych zainteresowaniach i marzeniach. 

fot. Bartosz Pawlik
fot. Karolina Krasińska

Fakt, że skierowany tylko do damskiego grona pomysł zyskał w tak krótkim czasie spory odzew, daje motywację do dalszego działania. Wierzę, że uda nam się zbudować mocną babską społeczność, która kocha sport tak samo jak my. Zgodnie z zasadą GIRLS on TOUR – dziewczyny też chcą działać, ale na swoich zasadach. 

fot. Bartosz Pawlik

Mamy szczęście, że dziewczyny, z którymi się spotykamy przepełnia namiętność do ruchu, w którym każda z nich widzi wyższą wartość. Każda chwila w górach, zarówno na nartach, jak rowerze, wpływa pozytywnie na nasze ciała i umysły. A wspólny czas spędzony na aktywności fizycznej i moment przekraczania granic własnych możliwości zbliża najmocniej. Nie ma równie przyjemnych wspomnień jak te, które budujesz w gronie szczególnych dla ciebie osób. A takie są uczestniczki naszych obozów.

fot. Bartosz Pawlik
fot. Bartosz Pawlik
fot. Bartosz Pawlik
fot. Bartosz Pawlik

Z roku na rok rośniemy w siłę. W tym sezonie planujemy kilka obozów zagranicznych i wyjazdów na terenie Polski. Wszystkie informacje znajdziecie w naszych mediach społecznościowych i na stronie internetowej. Ale już możemy zdradzić, że będą to między innymi wyjazdy freeride’owe do Szwajcarii we współpracy z Majesty Freeride Camps z najlepszą ekipą szkoleniową w osobie finalistki zawodów Freeride World Tour Zuzi Witych oraz bajeczny freeride w Japonii czy ski safari we Włoszech dla wielbicielek narciarstwa alpejskiego. Czeka nas też nasz girlsowy klasyk, czyli skiturowe wyjścia z jogą w Tatrach.