All Mountain / Freeride-Skitur – jeden but – Atomic Hawx Prime XTD

Odróżnienie butów do freeride’u od butów do narciarstwa all-mountain jest coraz trudniejsze: niektóre modele mogą służyć zamiennie do dwóch dyscyplin narciarstwa.

HAWX_BCT_2020_2021_4

Opierając się na doświadczeniach  swojej legendarnej rodziny Hawx, Atomic debiutuje swoim nowym Hawx Prime XTD. Koncepcja oparta jest na odnoszącym sukcesy Hawx Ultra XTD i łączy w sobie zalety rodziny Hawx z zaletami serii Backland. Dzięki technologii Atomic Free / Lock oferuje dobrą mobilność podczas podchodzenia i mocne zalety zjazdowe dla wszystkich narciarzy ze stopami o średniej szerokości. Flagowym produktem nowej kolekcji są Hawx Prime XTD 130 Tech GW, wyposażone w  inserty dla  wiązań pinowych, oraz  podeszwą Gripwalk. Nowy Hawx Prime XTD 130 Tech GW jest dostępny w szerokości 100 mm i sprawdzonym systemem Free / Lock 4.0. Dźwignia w obszarze pięty umożliwia łatwe przełączanie buta w tryb chodzenia lub zjazdu, w zależności od potrzeb, co pozwala na swobodę ruchów podczas podejść i doskonałe przenoszenie mocy podczas zjazdów. Wbudowane inserty sprawiają, że są to buty przeznaczone także do freetouringu i freeride’u.

Nowy poziom dopasowania, to nowa technologia buta wewnętrznego Mimic, anatomicznie ukształtowana, termoformowalna i dostosowywalna wyściółka, która dokładnie dopasowuje się do stopy, zapewniając doskonałe czucie i komfort. Po zmiękczeniu w wygrzewaczu materiał wyściółki przyjmuje precyzyjny kształt stopy i utwardza ​​się w tym kształcie, zapewniając idealne dopasowanie. Proces formowania na gorąco jest szybki, łatwy i bezproblemowy.

Podobnie jak w przypadku Hawx Ultra XTD, Atomic wyposaża Hawx Prime XTD w technologię Frictionless Pivot. Polimerowe tuleje Igus zapewniają wolne od oporów i całkowicie naturalne ruchy do przodu i do tyłu. Upraszczają chód i oszczędzają energię podczas podejść. Ponadto nowy Hawx Prime XTD wyposażono w  konstrukcję Prolite. Zamiast rozpoczynać od standardowej konstrukcji i wycinać materiał w celu zmniejszenia wagi, Prolite działa odwrotnie. Rozpoczyna się od najcieńszego możliwego profilu, a następnie buduje wzmocnienia w kluczowych obszarach tylko tam, gdzie potrzebna jest dodatkowa siła – jak Energy Backbone, który biegnie w dół każdego grzbietu buta, aby zapewnić solidne przenoszenie mocy i wydajność podczas zjazdów.

W wyniku ciągłych innowacji i ewolucji, Hawx Prime XTD to buty, które można zabrać w każdy teren. Zapewniają wyjątkowe czucie narty jak to w rodzinie butów Hawx, dynamiczne osiągi i możliwości dla zjazdów all mountain.

Buty narciarskie Hawx Prime XTD są również dostępne w wersji pozbawionej insertów. Hawx Prime XTD ma wartości flex 130, 120 (z lub bez Tech Inserts), 110 i 100 dla mężczyzn bez insertów i 115 (z Tech Inserts), 105 i 95 (z Tech Inserts lub bez) dla kobiet.

Informacja produktowa od AMER Sport Polska, dystrybutora marki ATOMIC